Projekt je zaměřen na přenos zahraničních zkušeností a dobré praxe při řešení vysoké nezaměstnanosti mladých absolventů, způsobeného nedostatečnou přípravou na tranzitní období přechodu ze školy do pracovního procesu. Na základě analýzy situace v České republice, komparace se zahraničím (Švédsko, Rakousko, Velká Británie) a následného využití pozitivních přístupů bude vypracována metodika práce s nezaměstnanými absolventy a vzájemné spolupráce veřejného a soukromého sektoru při řešení situace vysoké míry nezaměstnanosti mladých lidí v ČR.
Cílovou skupinou projektu jsou skupiny organizací, především pak úřady práce, výzkumné a vzdělávací instituce a nestátní neziskové organizace. Ty pak, díky nově zaváděným inovativním opatřením, mohou zprostředkovaně působit na samotné nezaměstnané absolventy, se zvýšenou pozorností na mladé osoby s dalšími zdravotními, psychickými či rodinnými, jejichž kumulující se handicapy představují další znevýhodnění oproti dalším skupinám na trhu práce.
Smyslem aktivit projektu je poskytnout cílové skupině organizací ucelený pohled na danou problematiku, mimo jiné prostřednictvím příkladů dobré praxe ze zahraničí, a tím následně napomoci pozitivně ovlivnit vývoj situace nezaměstnanosti mladých absolventů.