Veřejný detail projektu

Informace o projektu

CÍLEM PROJEKTU je inovovat systém řízení lidských zdrojů (ŘLZ) v naší firmě a celkovou koncepci sociální interakce na pracovišti tak, aby vyhovovaly moderním potřebám práce týmů různorodého složení (pohlaví, ale i věk a národnost), jakož i uvědomit cílovou skupinu o nutnosti a přínosech takového nastavení.

Projekt je proto uzpůsoben potřebám naší firmy a zohledňuje personální složení pracovního kolektivu (140 žen, 66 Vietnamců, 2 Němci, 49 osob do 25 let a 25 nad 50 let). Rozhodli jsme se komplexně proškolit vedoucí a HR pracovníky firmy a tým seřizovačů v metodice uplatňování diversity managementu s důrazem na rovné příležitosti (RP) žen a mužů a na základě gender auditu a diskusí implementovat tento systém do interní koncepce ŘLZ.

Těchto cílů dosáhneme pomocí provázaných KLÍČOVÝCH AKTIVIT: provedení gender auditu a syntéza konkrétních návrhů na změny, vzdělávání vedoucích a HR pracovníků v užívání diversity managementu v ŘLZ, vzdělávání týmu seřizovačů v problematice RP žen a mužů, diskuse o konkrétních možnostech a způsobech zavedení nového nastavení ŘLZ ve firmě.

Dosažení cílů dále podpoří: inovace interní směrnice ŘLZ dle výsledků gender auditu a připomínek diskutujících, propagace problematiky rovných příležitostí formou brožur, práce realizačního týmu, průběžná evaluace a monitoring.

Projekt je určen CÍLOVÉ SKUPINĚ 44 pracovníků/-ic (vedení/personalistky/tým seřizovačů), v tom 20 žen; 7 mladších 25 let a 2 starší 50 let.

Doba projektu je nastavena na 24 měsíců s předpokládaným zahájením v prosinci 2012. Projekt bude financován v režimu de minimis a nebude mít partnera.

Cílem projektu je inovovat systém ŘLZ zavedením principů diversity managementu s důrazem na gender a efektivní využití různorodých (zejm. pohlaví, národnost, věk) pracovních kolektivů. PODPŮRNÉ CÍLE: analyzovat aktuální stav dodržování principů RP vnést konkrétní návrhy změn vč. inovace směrnice ŘLZ vzdělat CS v diversity managementu obeznámit CS o přínosech diversity managementu a uplatňování RP DOSAŽENÍ CÍLŮ: gender audit s návrhy opatření (KA 1); účast CS na kurzech (KA 3, 4) a diskusích (KA 2) věnovaných tématům projektu; obeznámení veřejnosti brožurami a roll bannerem s informacemi o gender problematice (KA 5). VÝSTUPY: 1 inovovaná směrnice ŘLZ 1 závěrečná zpráva z gender auditu 44 podpořených osob 322 úspěšných absolventů kurzů KA 3,4 (15% riziko nedokončení) informační brožury, banner
nerelevantní
Realizace projektu spočívá v provedení gender auditu, diskuzních meetingů s cílovou skupinou po auditu a před školením, proškolení cílové skupiny v tématech zaměřených na gender problematiku, dalším diskuzním meetingu po absolvování školení a aktualizace interní směrnice ŘLZ.
Hlavním výstupem projektu je inovovaný systém ŘLZ zavedením principů s důrazem na gender a efektivní využití různorodých pracovních kolektivů. Výsledkem projektu je proškolená cílová skupina projektu v gender problematice; závěrečná zpráva o výsledcích gender auditu; inovovaná a rozšířená interní směrnice ŘLZ.
nerelevantní

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinu (CS) tohoto projektu tvoří 44 zaměstnanců/-yň firmy. Podle profese ji lze rozdělit do 2 celků: - 29 vedoucích a HR pracovníků (např. prokurista, manažerka kvality, vedoucí plánování výroby, personalistka, mistrové atd.), - 15členný tým seřizovačů POHLAVÍ: 20 žen 24 mužů VĚK 7 mladších 25 let, 2 starší 50 let