Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Regionální projekt "Profesionální personál = Kvalitní sociální služba" předkládá Svazek obcí Dolního Pootaví.

Cílem žádosti je zajistit dle Výzvy A7 OPLZZ další odborné vzdělávání v oblasti sociálních služeb pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách formou akreditovaných vzdělávací kurzů dle §111 odst.2 písm. b) zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Dále pak zrealizovat akreditované kvalifikační vzdělávání pracovníků v sociálních službách dle §116 odst. 5 zákona a odborné vzdělávání vedoucích pracovníků v akreditovaných kurzech dle §117a zákona.

Svazek předkládá žádost na základě lokální znalosti projektem zasaženého území 5 obcí s rozšířenou působností (Strakonice, Prachatice, Písek, Vodňany, Blatná), dále pak dle zjišťování potřeb u 18 poskytovatelů pobytových a terénních služeb na daném území v oblasti vzdělávání a mnohaleté spolupráce s nimi.

Smyslem žádosti je podporovat rozvoj a zvyšovat kvalitu poskytovaných sociálních služeb v daném území, rozvíjet spolupráci mezi poskytovateli a především zrealizovat potřebné vzdělávání přímo v organizacích, a to na základě nejen vzdělávacích potřeb pracovníků, ale i potřeb uživatelů služeb a směřovat tak služby k individuální péči o klienty.

Projekt cíleně reaguje na vzdělávací potřeby cílové skupiny cca 18 poskytovatelů sociálních služeb a zejména samotných pracovníků v přímé péči na všech pracovních pozicích poskytovaných služeb. Zvyšující se nároky na odbornost pracovníků a zákonná povinnost poskytovatelů zajišťovat celoživotní vzdělávání pracovníků v přímé péči se přímo vztahuje ke zvyšování kvality poskytovaných služeb. Záměrem projektu je nastavit vzdělávací moduly podle aktuálních vzdělávacích potřeb poskytovatelů a tak reagovat na v čase se měnící podmínky v poskytování sociálních služeb. Akreditované kurzy budou odpovídat požadavkům zákona o sociálních službách ukládající povinnost celoživotního vzdělávání v minimálním rozsahu 24 hodin za rok. Vzdělávání bude uzpůsobeno v celém průběhu realizace projektu takovým způsobem, aby jednotlivé kurzy byly dostupné v čase i místě, to bude ostatně konzultováno v rámci úvodního workshopu s poskytovateli. Ve vztahu k lektorům bude kladen důraz na interaktivní metody výuky a předávání nejnovějších poznatků pro praktické využití v jednotlivých službách, včetně předávání dobré praxe.
Nejsou
Vzdělávání bude zajištěno formou akreditovaných kurzů realizovaných vzdělávací institucí akreditovanou u MPSV ČR, kterou svazek obcí vybere v řádném výběrovém řízení. Bude zrealizováno cca 40 kurzů pro pracovníky v sociálních službách a sociální pracovníky, cca 15 kurzů pro vedoucí pracovníky a cca 2 kvalifikační kurzy. Obsahová náplň plánovaných vzdělávacích programů vychází z aktuálních i dlouhodobých potřeb poskytovatelů pobytových a terénních služeb. Informace o vzdělávacích potřebách žadatel získal z dotazníkového šetření a řízených rozhovorů přímo u 18 registrovaných poskytovatelů. Potřeba nabízeného vzdělávání vychází i ze Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Jihočeského kraje. Projekt přesahuje území Svazku do dalších 4 obcí s rozšířenou působností.
Výsledkem projektu by mělo být cca 353 podpořených osob a cca 550 úspěšných absolventů kurzů.
Není

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Poskytovatelé sociálních služeb a další subjekty poskytující služby napomáhající sociální integraci cílovým skupinám