Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Globálním cílem projektu je zavést ve vybraných dětských domovech Olomouckého kraje systém peventivních a osobnostně-rozvojových programů snižujících riziko patologických jevů u dětí, které v budoucnu opustí dětské domovy. Dalším globálním cílem projektu je posílit jejich sociální a profesní kompetence formou prožitkové pedagogiky.

Konkrétně:

1. Naučit děti vyrovnávat se se zátěžovými situacemi a frustrací prostřednictvím modelových situací (osobní i pracovní neúspěchy, zadluženost, závislosti, život na ulici)

2. Umožnit dětem vyšší míru sebepoznání a sebedůvěry snižující riziko patologických jevů

3. Posílit komunikační kompetence v jednání a vyjednávání - lépe zvládnout fázi získání pracovního místa

4. Naučit děti praktickým dovednostem v oblasti sebeobsluhy (cestování, ubytování, orientace v neznámém prostředí) 

Globálním cílem projektu je zavést ve vybraných dětských domovech Olomouckého kraje systém preventivních a osobnostně-rozvojových programů snižujících riziko patologických jevů u dětí, které v budoucnu opustí dětské domovy. Dalším globálním cílem je posílit jejich sociální a profesní kompetence formou prožitkové pedagogiky.
Ne
Projekt hodláme naplňovat prostřednictvím šesti klíčových aktivit projektu: 01 Organizační zajištění spolupráce se subjekty trhu práce a DD (přípr. spolupráce s ÚP, citlivá témata cíl. skup., definice problémů patologických jevů v DD) 02 Tvorba metodik preventivnch prožitkových aktivit a sociál. prožitkových programů (vznik dvou metodických materiálů) 03 Realizace prožitkových preventivních aktivit Klubu Na cestě (45 setkání po třech hodinách pro 45 osob) 04 Nácvik sociálních a profesních dovedností v oblasti financí, bydlení a pracovního uplatnění (30 programů po třech hodinách pro 20 osob) 05 Program "Big Brother"/"Big Sister" (8 měsíců, 3 hodiny týdně pro 15 osob) 06 Popularizace nových preventivních metod a konference k projektu (vznik 2 filmů, prezentace v 6 až 8 DD, konference)
Děti, dospívající a mladí dospělí se lépe vyrovnávají se zátěžovými situacemi a s frustrací, které pramení z osobních neúspěchů, zadluženosti, závislostí, života na ulici. Dětem, dospívajícím a mladým dospělým z dětských domovů je umožněna vyšší míra sebepoznání a sebedůvěry snižující riziko patologických jevů. Je posílena komunikační kompetence v jednání a vyjednávání - mladí dospělí lépe zvládají fázi získávání pracovního místa. Ovládnutí praktických dovedností v oblasti sebeobsluhy (cestování, ubytování, orientace v neznámém prostředí).
Ne

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Děti, mládež a mladí dospělí z dětských domovů Olomouckého kraje