Projekt je zaměřen na zvýšení odbornosti a kompetencí zaměstnanců Hunter Douglas Kadaň s.r.o. prostřednictvím souhrnného plánu vzdělávání v oblasti odborných a profesních znalostí, vytvářející ucelené řešení pro nedostačenou flexibilitu zaměstnanců a schopnost reagovat na potřeby zaměstnavatele.
Cílovou skupinu tvoří 71 pracovníků (z toho cca 9% osob starších 50 let) Hunter Douglas Kadaň s.r.o. zabývajících se výrobou stínicí techniky.
Společnost sídlí v Ústeckém kraji, jenž se dlouhodobě potýká s vysokou nezaměstnaností a v současné době je zde nejvyšší nezaměstnanost v ČR (míra nez. k 30.6.2012:10,89%-portál ČSÚ Ústí nad Labem). Projekt přináší komplexní řešení odborného vzdělávání zaměstnanců přispívající ke zvyšování jejich odbornosti, a to hned v několika vzájemně navazujících profesích, a pomůže jim tak flexibilně reagovat na potřeby zaměstnavatele vycházející z nároků trhu a přispět nejen ke zvýšení konkurenceschopnosti společnosti, ale především dlouhodobé vnitrofiremní uplatnitelnosti a udržitelnosti svého pracovního místa. Letos se společnost navíc rozhodla rozšířit organizační strukturu o nové pozice a projekt tak podpoří i adaptační proces těchto zaměstnanců.
Realizace projektu rovněž umožní vytvoření směrnice rovných příležitostí žen a mužů a její začlenění do oficiální firemní dokumentace, a tím přispět k řádnému dodržování rovných příležitostí. Dalším z výstupu projektu bude nový plán školení upravený dle konkrétní zpětné vazby poskytnuté účastníky projektu.
Projekt se skládá z 8 klíčových aktivit, z toho 4 jsou zaměřeny na vzdělávání v oblasti řízení výroby a logistiky, štíhlých procesů (TPM,KANBAN), finančních ukazatelů, personalistiky zaměřující se na hodnoticí pohovory a motivační prvky a odměňování, doplněné o výuku angličtiny nezbytnou pro komunikaci se zákazníky apod. Ostatní klíčové aktivity se soustředí na projektový management, evaluaci, publicitu a zmiňované zavádění rovných příležitostí žen a mužů.