Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Cílem projektu  je nabídnout a zpřístupnit pracovníkům  registrovaných sociálních služeb profesní (odborné)  vzdělávání zaměřené na kvalitní profesní růst, který napomůže zajištění a zvyšování kvality poskytovaných služeb, ve kterých pracují. Projekt obsahuje soubor akreditovaných vzdělávacích programů podle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, s cílem odborné přípravy v oblasti kvality sociálních služeb a metod sociální práce. Sociální pracovníci, pracovníci v sociálních službách, vedoucí pracovníci sociálních služeb a fyzické osoby, které poskytují pomoc příjemci příspěvku na péči si mohou vybrat vzdělávací programy  podle svých potřeb a profesního zaměření v případě zájmu se mohou účastnit celého projektu.   Projekt se orientuje na organizace poskytující registrované sociální služby. V rámci přípravy projektu byla provedena analýza potřeb a zájmu o vstup do projektu, ve které byly tyto organizace osloveny. Zaměření projektu tak reaguje na konkrétní potřebu vzdělávání jak z hlediska vzdělávacích témat, tak i z hlediska kvantitativních potřeb.   Jednotlivé vzdělávací kurzy vedou zkušení lektoři s dlouhodobou praxí s vedením kurzů a s potřebnými odbornými  znalostmi a zkušenostmi získanými z přímé praxe. Většina z nich je ve svém oboru vyhledávanými odborníky.   Všechny kurzy zařazené do projektu jsou akreditovány MPSV ČR.

 

Hlavním cílem projektu je nabídnout a zpřístupnit další (odborné) vzdělávání zaměřené na zajištění a zvyšování dostupnosti, kvality a kontroly služeb pracovníkům v soc. službách, sociálním pracovníkům, vedoucím pracovníkům soc. služeb a fyzickým osobám, které poskytují pomoc příjemci příspěvku na péči, s ohledem na specifické potřeby cílové skupiny. Dílčí cíle projektu: 1. realizace 9 akreditovaných vzdělávacích aktivit. 2. podpořit formou vzdělávání 500 pracovníků registrovaných soc. služeb 3. zvýšení dostupnosti vzdělávání pracovníků registrovaných soc. služeb
Projekt nemá partnera.
V průběhu projektu, který potrvá 22 měsíců, bude realizováno celkem 9 kurzů s různým počtem opakování. Jedná se o následující kurzy: 1. Psychologické minimum - 6 dní, 2. Komunikace verbální a neverbální - 8 dní 3. Výcvik v telefonické krizové intervenci - 13 dní 4. Výcvik v internetovém poradenství - 12 dní 5. Právní minimum pro pomáhající profese v oblasti občanského,rodinného a trestního práva - 5 dní 6. Způsoby zvládání obtížných situací při spolupráci s klientem - 14 dní 7. Syndrom CAN - 2 dny 8. Vedení týmu v oblasti sociálních služeb - 6 dní 9. Mediace - způsob řešení konfliktu - 8 dní Kurzy byly vybrány na základě provedené analýzy vzdělávacích potřeb mezi zástupci cílové skupiny. Dle výsledků byl zvolen počet opakování, který dosahuje od 1 do 8 běhů každého kurzu. Každý běh je určen průměrně 15 osobám z cílové skupiny. Zájemci se mohou účastnit všech nabízených kurzů či pouze vybraného typu. Dle zmíněné analýzy je předpokládaná účast v projektu 500 účastníků,z nichž úspěšných absolventů předpokládáme 80%,tj. 400 účastníků,kteří obdrží certifikát.
Výsledky projektu: - počet podpořených osob - 100 osob (předpokládáme opakovanou účast na kurzech z řad CS) - počet úspěšně podpořených absolventů kurzů - 400 - počet podpořených organizací - 1
V projektu není počítáno s mezinárodní spoluprací.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinou jsou poskytovatelé sociálních služeb, konkrétně pak sociální pracovníci, pracovníci v sociálních službách, vedoucí pracovníci soc. služeb a fyzické osoby, které poskytují pomoc příjemcům příspěvku na péči.