Veřejný detail projektu

Informace o projektu

 

Projekt Síťování je zaměřený na podporu změny přístupu k osobám s duševním onemocněním a to prostřednictvím cílených aktivit pro odbornou veřejnost a potenciální zaměstnavatele. V rámci jednotlivých aktivit poskytneme relevantní informace o problematice života osob s duševním onemocněním v kontextu zaměstnávání, sociálního fungování, ochrany práv, rozhodování, vyjednávání apod. Cílem projektu je zejména prostřednictvím realizace akreditovaného vzdělávání, workshopů, individuálních schůzek, Kulatého stolu a vytvořením virtuální networkingové sítě pro zainteresované subjekty (zaměstnavatele, úřad práce, zadavatele a poskytovatele sociálních služeb, opatrovníky, pracovníky sociálních odborů a odborů sociálně právní ochrany dětí, adiktology), měnit zavedené způsoby uvažování o lidech s duševním onemocněním v kontextu podpory jejich zapojování na pracovní trh. Eliminovat tak rizika spojená s propadem podpůrnou sociální sítí a s tím spojeným sociálním vyloučením. Aktivity budeme realizovat převážně na úrovni bývalých okresů, některé na úrovni Jihočeského kraje. Všechny zainteresované subjekty budou moci využívat specializované stránky projektu, kde budou k dispozici dostupné informace o možnostech práce s lidmi s duševním onemocněním.

 

 

 

Cílem projektu je zlepšit podmínky pro fungování lidí s duševním onemocněním ve společnosti a na trhu práce, prostřednictvím navázání vzájemné spolupráce subjektů, které tento proces přímo či nepřímo ovlivňují - zaměstnavatelů, sociálních pracovníků/c na obcích, kraji a Úřadech práce, zadavatelů sociálních služeb a vybraných poskytovatelů sociálních služeb a podpořit proces změny vnímání možnosti jejich uplatnění. Dalším cílem projektu je prostřednictvím vzdělávání pracovníků státní správy a samosprávy (sociálních pracovnic/ků) zlepšit porozumění specifikům v jednání s člověkem s duševním onemocněním a v neposlední řadě vytvoření virtuální networkingové sítě pro spolupráci všech zainteresovaných subjektů.
FOKUS Tábor FOKUS-Písek, o. s.
Od začátku projektu absolvovalo 128 sociálních pracovnic/pracovníků veřejné správy a samosprávy akreditovaný kurz Komunikace s člověkem s psychózou. Proběhla setkání s MAS v rámci JčK, setkání se zaměstnavateli Morning for business na Jihočeské hospodářské komoře a setkání s pracovníky dobrovolnických center. Vytvořili jsme internetové stránky - jejichž součástí je virtuální networkingová síť.
Celkem 211 podpořených osob, účastníků klíčových aktivit projektu z toho 128 absolventů/absolventek akreditovaného kurzu Komunikace s člověkem s psychózou. Virtuální networkingová síť - internetové stránky (www.odusevnimzdravi.cz), jejichž součástí je intranet.
projekt nemá zahraniční partnery

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Orgány veřejné správy působící v oblasti sociální integrace Poskytovatelé sociálních služeb a další subjekty poskytující služby napomáhající sociální integraci cílovým skupinám Zadavatelé sociálních služeb Zaměstnavatelé