Projekt reaguje na potřebu personalistů a ved.zam. se vzdělávat a rozšířit své kompetence při práci se zaměstnanci a dále na výstupy benchmarkingového projektu, který je realizován krajskými úřady, v němž se vzájemným porovnáváním ukazatelů hledají možnosti ke zvyšování efektivnosti, hospodárnosti a účelnosti předáváním zkušeností, kterými jednotlivé kraje dosáhly lepších výsledků než ostatní. MSK se potýká s více než 10% mírou fluktuace zaměstnanců.
Na základě zkušeností získaných při výběru zam. vyplynulo, že stávající způsob výběru zaměstnanců nedostatečně vypovídá o schopnostech a předpokladech uchazečů o zaměstnání. Nesprávný výběr má za následek nenaplnění očekávání jak ze strany zaměstnavatele, tak zaměstnanců. Rovněž proces adaptace zaměstnanců nebyl dosud na KÚ MSK řešen. Stávající systém hodnocení zaměstnanců nevyhovuje současným potřebám rozvoje lidských zdrojů a personálního řízení.
Aktivity směřující k optimalizaci a zefektivnění řízení a RLZ nejsou jen záležitostí pers. oddělení, ale i ved. zaměstnanců. Realizace projektu přispěje k zefektivnění řízení a rozvoje LZ a zaměření pozornosti personalistů a vedoucích zaměstnanců úřadu na současné trendy a eliminaci stávajícího zaběhnutého vnímání personálního řízení a rozvoje zaměstnanců zařazených do KÚ MSK.
Znamená to nejen efektivně komunikovat, ale rovněž provázat lidské zdroje se strategií úřadu a dobře je naplánovat.
Proto je podstatné, aby si všichni vedoucí zaměstnanci osvojili nezbytné znalosti a dovednosti potřebné pro plnění úkolů v oblasti pers. řízení, které umožní snadnější realizaci strategických záměrů a cílů KÚ. Splnění těchto náročných úkolů však nelze zajistit bez moderních způsobů a metod personálního řízení.
Systematické vzdělávání personalistů a vedoucích zaměstnanců v rámci projektu poskytne možnost budovat kvalifikované zaměstnance v souladu s potřebami úřadu. Sekundárně tím ovlivní všechny zaměstnance a pozitivní vnímání úřadu ze strany veřejnosti při poskytování služeb.