Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Projekt se zaměřuje na pečující osoby z Libereckého kraje, které se starají o zdravotně postiženého člena rodiny. Projekt je koncipován jako soubor na sebe navazujících činností vedoucích k motivaci a aktivizaci cílové skupiny, poradenských služeb, dalšího vzdělávání a pomoc při získávání zaměstnání včetně podpory doprovodných a podpůrných opatření. Pro pečující jsou připraveny aktivity k posílení a rozvoji jejich osobních i profesních kompetencí. Patří mezi ně motivační kurz, bilanční diagnostika a poradenství orientující se na pracovní integraci. Motivačně aktivizační aktivitou je třídenní psychorehabilitační pobyt, jehož program obsahuje přednášky individuálních rehabilitací, konzultace s odborníky a odborné semináře. Obsahem dvou aktivit je vzdělávání v oblasti počítačů, rekvalifikace na pracovníka v sociálních službách a kurz projektové administrativy a fundraising. Zvolené vzdělávání reaguje na potřeby zaměstnavatelů a je v souladu s předpokládaným pracovním zařazením. Inovativnost projektu spočívá v zapojení místních organizací při řešení problematiky zaměstnávání pečujících osob. Spolupracující neziskové organizace vytvoří pracovní místo, pro které budou klienti projektu proškoleni absolvováním výše uvedených kurzů dalšího vzdělávání. Pro tvorbu nových míst byly zvoleny NNO, které potřebují pracovníky na vedení administrativy a fundraising, resp. na pozici sociálních pracovníků. V rámci projektu budou podporovány nové formy zaměstnávání umožňující flexibilní rozsah pracovního úvazku či pracovní doby. Díky projektu budou vytvořena nová pracovní místa pro 6 osob. V rámci projektu budou pečující podpořeni formou doprovodných a podpůrných opatření. Mezi ně patří příspěvky na úhradu mzdy, dopravu, stravu, na ubytování a na hlídání zdravotně postižených blízkých osob.

 

 

Cílem projektu je pracovní integrace pečujících mezi ekonomicky činné obyvatelstvo a dosažení stabilní zaměstnanosti klientů projektu. Cílem je odstranění překážek, které pečujícím brání při vstupu na trh práce zařazením motivačních aktivit, aktivit dalšího vzdělávání, poradenství a doprovodných opatření. Cílem je zapojení místních organizací při tvorbě nových pracovních míst a zaměstnání klientů na těchto pozicích. Kvantifikovatelnými cíli projektu je podpora 20 pečujících a vytvoření šesti nových pracovních míst.
Projekt je realizován bez partnera.
prosinec 2011 - leden 2012 Výběr účastníků projektu březen 2012 - duben 2012 Výběr účastníků projektu únor 2012 - březen 2012 Motivační část březen 2012 - říjen 2013 Poradenství březen 2012 - květen 2012 Bilanční diagnostika červen 2012 - září 2012 Rekvalifikace počítače červen 2012 - listopad 2012 Odborné vzdělávání květen 2012 Psychorehabilitační pobyt červenec 2012 - říjen 2013 Zprostředkování pracovního uplatnění
V rámci projektu bude podpořeno 20 pečujících osob. Pro účastnice projektu z cílové skupiny vznikne 6 pracovních míst na poloviční úvazek.V přepočtu na plné pracovní úvazky vniknou 3 nová pracovní místa. Projekt vytvoří, resp. zprostředkuje přímé pracovní uplatnění pro 30 procent klientek služeb. Počet úspěšných absolventů kurzů bude 59. Jako úspěšní absolventi kurzů budou označeni ti, kteří absolvují alespoň jednu vzdělávací aktivitu, tedy kurz zvyšování osobní efektivity, Základy ICT, specializovaný PC kurz, kurz pracovníka v sociálních službách, kurz projektové administrativy a fundraisingu nebo kurzy během psychorehabilitačního pobytu. Absolvováním se rozumí min. 80% docházka, úspěšné složení závěrečné zkoušky a/nebo obdržení certifikátu o absolvování dalšího vzdělávání, resp. osvědčení o absolvování rekvalifikace. - kurz zvyšování osobní efektivity - 13 absolventů - Základy ICT - 14 absolventů - Specializovaný kurz PC - 10 absolventů - kurz pracovníka v sociálních službách nebo kurz projektové administrativy a fundraisingu - 12 absolventů - kurzy v rámci psychorehabilitačního pobytu - 10 osob
V rámci projektu není mezinárodní spolupráce plánována.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinou tohoto projektu je 20 osob pečujících o zdravotně postiženého člena rodiny z Libereckého kraje. Jedná se jednak o osoby, které se starají o své zdravotně postižené děti, tak o ty, které pečují o stárnoucí rodiče, příp. partnera.