Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Projekt „Prevence – změna včas !“ se skládá z níže uvedených aktivit:

·         Výběr klientů do projektu

·         Aktivační kurz

·         Individuální poradenství

·         Rekvalifikační kurzy

·         Vyhledávání a tvorba nových pracovních míst

·         Přímá podpora

·         Publicita a monitoring

 

Součástí projektu bude výběr klientů do programu. Uchazeč ve spolupráci s krajskou pobočkou ÚP v Jihlavě (dále jen KrP) a se všemi kontaktními pracovišti ÚP ČR (dále jen KoP) vytipuje vhodné klienty do projektu  a dle projeveného zájmu klientů bude realizovat aktivity v tom okrese, kde bude zájem min. 5 osob o vstup do programu. Dostupnost všech aktivit bude zajištěna zřízením středisek ve všech okresních městech Kraje Vysočina.

 

Projekt je zaměřen na zvýšení zaměstnatelnosti a zaměstnanosti cílové skupiny, prostřednictvím efektivního a cíleného využití nástrojů a opatření aktivní politiky zaměstnanosti. Cílovou skupinou jsou uchazeči o zaměstnání, kteří spadají do skupiny krátkodobě nezaměstnaných. Projekt je zaměřen především na prevenci dlouhodobé nezaměstnanosti v kraji Vysočina. Cílem je aktivizace cílové skupiny. Realizace bude zaměřena na rychlý návrat uchazečů zpět na trh práce dříve, než ztratí své pracovní návyky a uvíznou v pasti dlouhodobé nezaměstnanosti. V rámci dosažení tohoto cíle projekt klientům poskytne celý balíček služeb a aktivit Účelem projektu je především udržet nebo rozvinout chuť a motivaci klientů k vzdělávání případně k profesní změně tak, aby se zvýšila uplatnitelnost na trhu práce. Dalším cílem je umístění určitého počtu klientů přímo na trh práce s podporou dotovaných pracovních míst. V rámci projektu budou realizovány následující aktivity: aktivační kurz, na podporu vlastní sebedůvěry a zvýšení motivace aktivně realizovat změny ve vlastním životě. Navazující obecné a profesní rekvalifikace umožní klientům zvýšení či změnu kvalifikace. Půjde zejména o PC kurzy různých úrovní, různé profesní kurzy, jejichž skladba bude upřesněna dle aktuální situace trhu práce na Vysočině. V individuální podpoře a poradenství budou mít klienti projektu možnost řešit své individuální problémy související se ztrátou zaměstnání s poradcem. Klienti budou mít volný přístup na internet k vyhledávání volných pracovních míst a možnost se s prací na internetu blíže seznámit. Důležitou součástí projektu bude i podpora tvorby nových pracovních míst a projekt počítá s přímou podporou, která pomůže klientům vytvořit vyhovující podmínky pro vstup do projektu a umožní absolvování jednotlivých aktivit. Přímá podpora slouží k odstranění finančních bariér klientů bránících jim vstupu do projektu. Dostupnost aktivit bude zajištěna zřízením pěti kontaktních středisek v každém okresním městě kraje Vysočina. Všechny aktivity budou probíhat průběžně, ve všech okresech, po celou dobu projektu.
Účelem projektu je především udržet nebo rozvinout chuť a motivaci klientů k vzdělávání případně k profesní změně tak, aby se zvýšila uplatnitelnost na trhu práce. Dalším cílem je umístění určitého počtu klientů přímo na trh práce s podporou dotovaných pracovních míst. V rámci projektu budou realizovány následující aktivity: aktivační kurz, na podporu vlastní sebedůvěry a zvýšení motivace aktivně realizovat změny ve vlastním životě. Navazující obecné a profesní rekvalifikace umožní klientům zvýšení či změnu kvalifikace. Půjde zejména o PC kurzy různých úrovní, různé profesní kurzy, jejichž skladba bude upřesněna dle aktuální situace trhu práce na Vysočině. V individuální podpoře a poradenství budou mít klienti projektu možnost řešit své individuální problémy související se ztrátou zaměstnání s poradcem. Klienti budou mít volný přístup na internet k vyhledávání volných pracovních míst a možnost se s prací na internetu blíže seznámit. Důležitou součástí projektu bude i podpora tvorby nových pracovních míst a projekt počítá s přímou podporou, která pomůže klientům vytvořit vyhovující podmínky pro vstup do projektu a umožní absolvování jednotlivých aktivit. Přímá podpora slouží k odstranění finančních bariér klientů bránících jim vstupu do projektu. Dostupnost aktivit bude zajištěna zřízením pěti kontaktních středisek v každém okresním městě kraje Vysočina. Všechny aktivity budou probíhat průběžně, ve všech okresech, po celou dobu projektu.
Pro naplnění cíle projektu musí být splněny 4 cílové indikátory, uvedené níže: 1.Minimálně 250 osob se zúčastní aktivačního kurzu (za celý průběh programu).Klienti budou nabíráni do jednotlivých modulů operativně. Minimálně 200 klientů aktivační kurz úspěšně dokončí. 2.Minimálně 300 osob bude zařazeno do rekvalifikačních kurzů (za celý průběh projektu - z rekvalifikačních kurzů lze poskytnout klientovi jeden obecný a jeden profesní) Klienti budou nabíráni do jednotlivých kurzů operativně a budou vybíráni z absolventů aktivačního kurzu. Minimálně 240 osob dokončí rekvalifikaci úspěšně. 3.Maximálně 250 osob bude zařazeno do aktivity Individuální poradenství 4.Bude vytvořeno minimálně 50 nových pracovních míst, z toho muži 25 a ženy 25.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinou projektu je skupina krátkodobě nezaměstnaných. Vybraná cílová skupina v kraji Vysočina zahrnuje: osoby vedené v evidenci méně jak 12 měsíců. Cílová skupina byla takto vybrána záměrně, právě vzhledem k zaměření projektu. Je patrno i z názvu, že jedná se o prevenci dlouhodobé nezaměstnanosti, kde se nám další bližší specifikace nejeví jako vhodná.