Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Projekt probíhá od 1. 11. 2013 do 30. 6. 2015. V rámci projektu se realizují následující vzdělávací kurzy (cílová skupina sociální pracovník, pracovník v sociálních službách nebo vedoucí pracovník v sociálních službách):- Tvorba plánu rozvoje sociálních služeb v praxi- S 2 Ochrana práv osob- S 6,7 Dokumentace o poskytování sociálních služeb. Stížnosti na kvalitu nebo způsob poskytování sociální služby- S 5 Individuální plánování průběhu sociální služby- S 15 Zvyšování kvality sociální služby- Manažerské a organizační dovednosti v procesu plánování rozvoje sociálních služeb- Řešení konfliktů a sporů- Efektivní komunikace aneb jak se domluvit- Práce s emocemi pro pomáhající profese- Pravidla fungování týmové spolupráce, nutnost předávání informací- Prevence syndromu vyhoření – psychohygiena v pomáhajících profesích při využití relaxačních technik- Jak se bránit manipulaci, včetně asertivních technik- Přiměřené sebeprosazení – hranice v pomáhajících profesích.

 

Obecným cílem projektu je zvýšení kvality sociálních služeb ve Zlínském kraji formou vzdělávání pracovníků organizací sociálních služeb. Toho bude dosaženo realizací vzdělávacích kurzů pro sociální pracovníky zaměřených na problematiku dodržování standardů sociálních služeb a plánování sociálních služeb, dále realizací vzdělávacích kurzů pro vedoucí pracovníky zaměřených na manažerské dovednosti a problematiku kvality sociálních služeb a realizací kurzů pro pracovníky v sociálních službách zaměřených na problematiku komunikace s klienty a problémy se syndromem vyhoření. Specifické cíle projektu jsou: - zvýšit kompetence sociálních pracovníků v oblasti standardů sociálních služeb - zvýšit konmpetence vedoucích pracovníků v oblasti manažerských dovedností - zvýšit kompetence pracovníků v sociálních službách v přístupu ke klientům - zvýšit znalosti o syndromu vyhoření u pracovníků v sociálních službách. Naplnění specifických cílů umožní zefektivnit řízení organizací sociálních služeb a zároveň zvýšit kvalitu péče o klienty v sociálních službách.
Ne
Projekt probíhá od 1. 11. 2013 do 30. 6. 2015. V rámci projektu se realizují následující vzdělávací kurzy: - Tvorba plánu rozvoje sociálních služeb v praxi - S 2 Ochrana práv osob - S 6,7 Dokumentace o poskytování sociálních služeb. Stížnosti na kvalitu nebo způsob poskytování sociální služby - S 5 Individuální plánování průběhu sociální služby - S 15 Zvyšování kvality sociální služby - Manažerské a organizační dovednosti v procesu plánování rozvoje sociálních služeb - Řešení konfliktů a sporů - Efektivní komunikace aneb jak se domluvit - Práce s emocemi pro pomáhající profese - Pravidla fungování týmové spolupráce, nutnost předávání informací - Prevence syndromu vyhoření – psychohygiena v pomáhajících profesích při využití relaxačních technik - Jak se bránit manipulaci, včetně asertivních technik - Přiměřené sebeprosazení – hranice v pomáhajících profesích.
Do vzdělávacích aktivit bude zapojeno nejméně 142 zaměstnanců organizací sociálních služeb a celkem se vzdělávacích aktivit zúčastní 344 účastníků. Předpokládáné složení podpořených osob projektu je: - 50 sociálních pracovníků - 56 vedoucích pracovníků sociálních služeb - 36 pracovníků v sociálních službách.
Ne

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinou jsou poskytovatelé sociálních služeb a další subjekty poskytující služby napomáhající sociální integraci cílovým skupinám. Jedná se o zaměstnance organizací sociálních služeb ve Zlínském krají - sociální pracovníci, pracovníci v sociálních službách a vedoucí pracovníci. Do vzdělávacích aktivit bude zapojeno nejméně 142 zaměstnanců organizací sociálních služeb a celkem se vzdělávacích aktivit zúčastní 344 účastníků.