Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Hlavním cílem projektu je zvýšit povědomí sociálních pracovníků a pracovníků v soc. službách působících v sociálně vyloučených lokalitách a/nebo s lidmi ohroženými sociálním vyloučením o problematice obchodování s lidmi, konkrétně poskytnutím akreditovaného vzdělávacího kurzu "Obchodování s lidmi a vykořisťování. Možnosti pomoci a prevence".V rámci projektu budou cílové skupině předány informace o identifikaci obchodovaných osob, možnostech prevence a základních mechanismech pomoci. Proškolení pracovníci by měli informace o rizicích obchodování a bezpečnostní tipy dále šířit mezi svými klienty a přispívat tím ke zvyšování bezpečnosti skupin ohrožených obchodováním s lidmi při zapojování na trh práce.

Vzdělávací program je koncipován jako dvoudenní (14 hodin), je veden dvěma lektory z řad zaměstnanců organizace La Strada ČR a účastníkům bude poskytován bezplatně. Struktura programu obsahuje informace o aktuální situaci v ČR (obchodování s lidmi), identifikaci obchodované osoby, zvláštnostech při vedení rozhovoru,bezpečnostních aspektech, způsobech prevence a možné spolupráci se státními orgány a dalšími subjeky na prevenci a intervenci.

Indikátory: 12 školení, celkový počet proškolených osob min. 185, z toho 35 v Ústeckém a Libereckém, 30 v Plzeňském, Středočeském a Olomouckém kraji, 25 osob v Karlovarském. 

Hlavním cílem projektu je zvýšit povědomí o problematice obchodování s lidmi u pracovníků v sociálních službách a sociálních pracovnic a pracovníků poskytujících sociální služby v sociálně vyloučených lokalitách. Dílčí cíle: 1)Vyškolit alespoň 185 osob poskytujících sociální služby v sociálně vyloučených lokalitách nebo osobám sociálním vyloučením ohroženým celkem  v 6 krajích tak, že umí identifikovat obchodované osoby, poskytnout klientům základní bezpečnostní tipy při hledání zaměstnání, nabídnout adekvátní asistenci a referovat tyto osoby příslušným poskytovatelům sociálních služeb. 2)Usnadnit osobám z řad obětí obchodování s lidmi přístup ke specializovaným sociálním službám. 3) Zvýšit bezpečnost osob ze sociálně vyloučených lokalit hledajících zaměstnání.
Klíčové aktivity projektu: 1. Zjišťování úrovně povědomí cílové skupiny o obchodování s lidmi a preventivních opatření 2. Dílčí úpravy vzdělávacího modulu akreditovaného vzdělávacího kurzu pro potřeby v regionů 3. Poskytnutí vzdělávacího programu cílové skupině : výběr a oslovení organizací, zajištění, realizace.
Proškolení alespoň 185 osob pracujících v sociálních službách v sociálně vyloučených lokalitách v šesti krajích v rámci dvoudenních školení. Vytvoření příruček pro sociální pracovníky.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Poskytovatelé sociálních služeb a další subjekty poskytující služby napomáhající sociální integraci cílovým skupinám. Oběti obchodování s lidmi.