Veřejný detail projektu

Informace o projektu

 

Cílem projektu je zavedení procesního řízení na Magistrátu města Brna z důvodu dosažení vyšší kvality veřejné správy. Procesní řízení je spolehlivou cestou k dosažení potřebné kvality veřejné správy, tedy i nástrojem k eliminaci typových rizik fungování veřejné správy obecně. V rámci projektu budou řešeny změny vyplývající z využívání systému Základních registrů veřejné správy a zapracováním změn do stávajícího procesního modelu, organizačního řádu a popisů pracovních funkcí (v souladu s metodickým doporučením Ministerstva vnitra). Dále na metodickou přípravu a vlastní zavedení procesního řízení na Magistrátu města Brna.

Projekt je fázi udržitelnosti.

Hlavním cílem projektu bylo zavedení procesního řízení do řízení a organizace úřadu pro dosažení potřebné kvality veřejné správy. Projekt byl realizován pod vedením vybrané firmy a za úzké spolupráce odborných útvarů MMB. Při realizaci se využívaly zpracované výstupy a zkušenosti členů realizačního týmu a dále se rozšiřoval vytvořený procesní model o požadované atributy vztažené k RPP a upravoval se komplexní přístup k řízení procesů MMB, dle daných požadavků a plánů MMB. Realizací projektu našel uplatnění v procesním řízení úřadu i procesní model MMB vytvořený v předcházejícím projektu, který byl rozšířen o databáze a modely pro procesní řízení, včetně doplnění potřebných atributů k objektům a databázím. Byly nastaveny normy pro proces aktualizace a optimalizace vybraných procesů pro zvýšení účinnosti a efektivnosti výkonu procesů, zachyceny vazby procesního modelu a organizačního řádu na Registr práv a povinností (RPP). Hlavním přínosem projektu je plně funkční aktuální procesní model a proškolení určených skupin zaměstnanců v procesním myšlení a využívání procesního modelu pro procesní řízení, včetně možného využití simulací. Byly tak vytvořeny efektivní podklady pro následné zlepšování činností úřadu, tj. optimalizaci procesů a vazeb vedoucích ke zvýšení výkonnosti a efektivnosti práce.
Projekt nemá partnery
Projekt byl realizován ve třech hlavních klíčových aktivitách: 1) Návaznost procesního modelu na registr práv a povinností 2) Doplnění procesního modelu o potřebné údaje pro zavedení procesního řízení 3) Zavedení procesního řízení Projekt byl realizován pod vedením vybrané firmy a za úzké spolupráce odborných útvarů MMB. Při realizaci se využívaly zpracované výstupy a zkušenosti členů realizačního týmu a dále se rozšiřoval vytvořený procesní model o požadované atributy vztažené k RPP a upravoval se komplexní přístup k řízení procesů MMB, dle daných požadavků a plánů MMB.
Výsledky projektu v členění dle klíčových aktivit: 1) Návaznost procesního modelu na Registr práv a povinností. Výstupem z realizace klíčové aktivity je aktualizovaný procesní model, který obsahuje relevantní data z RPP. Sledovaný indikátor: Seznam identifikovaných procesů MMB 2) Doplnění procesního modelu o potřebné údaje pro zavedení procesního řízení. Výstupem této aktivity bude doplněný procesní model (o nové atributy) s využitím pro potřeby zavedení procesního řízení. Sledovaný indikátor: Doplněný procesní model organizace. 3) Zavedení procesního řízení. Výstupem aktivity bude zavedené procesní řízení na MMB v návaznosti na fungování RPP, proškolení zaměstnanci v oblasti procesního řízení, vytvořená metodika procesního řízení a aktualizovaný organizační řád. Sledovaný indikátor: Metodika procesního řízení a Upravený organizační řád MMB Výstupu projektu jsou uveřejněny v Databázi produktů ESF.
Není relevantní.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Hlavní cílovou skupinou projektu jsou zaměstnanci Magistrátu města Brna zabývající se organizací a řízením MMB a nejvyšší management MMB, potažmo statutárního města Brna.