Veřejný detail projektu

Informace o projektu

 

V rámci projektu chceme napomoct změně přístupu k zaměstnávání osob s duševním onemocnění a to tím, že budeme realizovat 2 setkání u kulatých stolů pro 15 zástupců NNO pracujících s lidmi s duševním onemocněním, zástupců zaměstnavatelů těchto osob a orgánů státní správy, kteří mohou zaměstnávání těchto osob podpořit. Na prvních kulatých stolech se chceme věnovat popisu osob s duševním onemocněním, jejich chování a projevům vzhledem práci, a konkrétním zkušenostem s jejich zaměstnáváním. Na druhých kulatých stolech pak prezentaci krátkého filmu vzniklého v rámci projektu s kazuistikou zaměstnané osoby s duševním onemocněním, a databázi zaměstnatelných osob s duševním onemocněním, včetně jejich charakteristik ve vztahu ke konkrétnímu pracovnímu místu, která vznikne rovněž v rámci projektu, a bude uveřejněna v Bulletinu, jež obdrží všichni zúčastnění na setkání u kulatých stolů (samozřejmě v rámci ochrany osobních údajů). V rámci vzdělávání zaměstnanců žadatele proškolíme celkem 23 zaměstnanců přímé péče v 8 tématech dle Analýzy vzdělávacích potřev, dále 4 vedoucí pracovníky včetně sociálního pracovníka ve dvou tématech. Celkem bude proškoleno 114 frekventantů kurzů, z toho v zařízení proběhne 20 jednotlivých kurzů na 6 témat, a na 4 témata bude vysláno celkem 14 pracovníků. Vzdělávání stávajících pracovníků přímé péče (21) bude doplněno pracovními stážemi v sociálních službách stejného charakteru se stejnou cílovou skupinou. Získané znalosti a dovednosti budou vyhodnocovány a aplikovány do práce s osobami s duševním onemocněním s cílem jejich posunu k trhu práce.

 

 

 

Hlavním cílem projektu je změna přístupu veřejnosti, zejména prostředníka k získání zaměstnání, tedy úřadu práce a potencionálních zaměstnavatelů v MSK, k lidem s chronickým duševním onemocněním. Dalším cílem projektu je podpořit zaměstnavatele a orgány státní správy a samosprávy v MSK při změně vnímání možností uplatnění osob s duševním onemocněním na trhu práce. V neposlední řadě je cílem projektu posílit formou vzdělávání schopnosti a dovednosti osob s duševním onemocněním a osob, které o ně pečují, v zařízení sociálních služeb Domova jistoty, resp. služeb zaměřených na osoby s duševním onemocněním, k návratu do společnosti a na trh práce.
nerelevantní
Říjen 2014: Příprava realizace projektových aktivit, příprava uživatel k samostatné prezentaci. Listopad, prosinec 2014: Realizace vzdělávacích aktivit, platforma pro výměnu zkušeností - kulaté stoly, příprava uživatel k samostatné prezentaci, doprovodné aktivity. Leden - července 2015: Realizace vzdělávacích aktivit, příprava uživatel k samostatné prezentaci, doprovodné aktivity. Srpen 2015: Realizace vzdělávacích aktivit, platforma pro výměnu zkušeností - kulaté stoly, příprava uživatel k samostatné prezentaci, doprovodné aktivity. Září 2015: Realizace vzdělávacích aktivit, platforma pro výměnu zkušeností - kulaté stoly, doprovodné aktivity. Říjen 2015: Realizace vzdělávacích aktivit, doprovodné aktivity.
07.41.00 Počet podpořených osob - celkem 42 07.45.00 Počet podpořených organizací - celkem 1 07.46.13 Počet úspěšných absolventů kurzů - celkem 118
nerelevantní

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovými skupinami projektu jsou: 1. Poskytovatelé sociálních služeb a další subjekty poskytující služby napomáhající sociální integraci cílovým skupinám. 2. Kraje, obce. 3. Zaměstnavatelé 4. Orgány veřejné správy působící v oblasti sociální integrace.