Projekt podporuje zavedení standardů sociálně-právní ochrany dětí v působnosti ORP Hustopeče a tím naplňování §9a zákona č.359/1999Sb., o sociálně-právní ochraně dětí. Jde zejména o zajištění místní a časové dostupnosti služeb OSPOD, tj. v první řadě přiměřeného počtu pracovníků ze stávajících 5 (3,15 úvazku) na 7
stálých pracovníků (5,15 úvazku). Z analýzy MPSV vyplývá, že výkon OSPOD Hustopeče, spadající do kategorie 1 - Běžná míra náročnosti výkonu SPOD, při stavu 6.250 registrovaných dětí ve věku 0-18 let s trvalým bydlištěm ve správní oblasti ORP, vyžaduje personální zajištění v rozsahu 6,2 až 7,81 prac. úvazku. Pro nově přijaté pracovníky budou zřízena a vybavena pracoviště nábytkem včetně komunikační a výpočetní techniky. Efektivní práce sociálních pracovníků MěÚ Hustopeče bude podpořena odborným vzděláváním sociálních pracovníků účastí na školeních. Zavádění nových poznatků a metod do praxe, jejich ověřování bude podpořeno zajištěním odborně kvalifikovaného externisty - supervizora.
Bude vytvořena interní metodika výkonu OSPOD Hustopeče dle standardů vyhlášky č.473/2012 Sb., zkvalitněna přístupnost informací o poskytovaných službách OSPOD Hustopeče na webových stránkách města tak, aby byly poskytnuty v dostatečné šíři, klientům přístupnou a srozumitelnou formou. Důležitým krokem bude i zkvalitnění spolupráce OSPOD Hustopeče s dalšími subjekty spádové oblasti ORP Hustopeče zapojenými do systému péče o ohrožené děti uspořádáním workshopů.
Hlavní výstupy projektu:
1) Rozšířený tým pracovníků OSPOD o 2 pracovníky
2) Zařízené a vybavené 2 pracovitě pro nové zaměstnance a jejich práci s klienty
3) Proškolený tým pracovníků OSPOD
4) Vytvořená metodika OSPOD Hustopeče dle standardů vyhl. č. 473/2012 Sb.
5) Fungující systém spolupráce s dalšími subjekty spolupracujícími v oblasti péče o ohrožené děti a jeho vazba
na metodiku
6) Fungující webové stránky s informacemi o službách OSPOD
Projekt negeneruje příjmy a patří do kategorie veřejně prospěšných projektů.