Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Jádrem projektu je komplexní program na podporu zahájení samostatné výdělečné činnosti žen a mužů ohrožených na trhu práce regionu Ústecka. Jedná se o komplexní podporu v oblasti vzdělávání, individuálního poradenství a podpory v oblasti aktivního zavádění nástrojů umožňujících podnikajícím ženám a mužům harmonizovat  svoji profesi a rodinný život. Obsahem projektu je zajištění cílného vzdělávání, rekvalifikace, individuální podpory, praxe u zaměstnavatelů a pilotní zřízení coworkingového centra SPOLU. Důležitým aspektem projektu je využití mezigeneračního dialogu zástupců/kyň věkově různých cílových skupin, a to znevýhodněných žen věkové skupiny 50+ a mladších žen (mužů), které jsou na začátku své pracovní kariéry. Cílem tohoto spojení účastníků různých věkových skupin je podpora sdílení zkušeností, vzájemná podpora, motivace a podpora k celoživotnímu učení, využití pozitivního efektu vzájemného mentoringu, potenciálu k vytváření vzájemných podpůrných sítí a vzájemná podpora při slaďování pracovního a rodinného života v začátku podnikání.

Cílem projektu je podpora návratu zástupců/kyň cílových skupin projektu na trh práce, a to i formou samozaměstnávání. Chceme účastníkům ukázat, že i samostatná výdělečná činnost je možností, jak řešit vlastní nezaměstnanost a chceme je podpořit, aby se touto cestou vydali. K tomu jim bude poskytnuto příslušné vzdělání, individuální podpora, rekvalifikace nebo praxe a zázemí coworkingového centra. Dalšími souvisejícími cíli projektu jsou: podpora tématu rovných příležitostí žen a mužů na trhu práce, podpora nástrojů pro harmonizaci rodiny a profese, podpora zaměstnávání starších osob a mezigeneračního dialogu, podpora zvýšení zaměstnanosti žen 50+, podpora zlepšení postavení CS projektu na lokálním trhu práce, podpora podmínek pro harmonizaci rodiny a zaměstnání, podpora rychlejšího návratu zástupců/kyň cílové skupiny po mateřské a rodičovské dovolené nebo po péči o závislou osobu na trh práce
CF sociální firma s. r. o. Statutární město Ústí nad Labem Centrum komunitní práce Ústí nad Labem
Během projektu budou realizovány celkem 2 cykly komplexního vzdělávacího programu a navazujících aktivit. Na základě spolupráce s úřadem práce a inzerce bude vybráno pro každý cyklus 23 účastníků, kteří budou v první fázi absolvovat dva motivačně poradenské programy. Během tohoto vzdělávání získají potřebné znalosti a dovednosti pro zahájení vlastní samostatné výdělečné činnosti, ale i pro rozvoj vlastní osobnosti, plánování pracovní kariéry, hledání práce, uplatnění se na pracovním trhu. Pro absolventy tohoto základního vzdělávacího programu jsou připraveny další aktivity – individuální poradenství, individuální program podpory pro OSVČ, rekvalifikace, praxe, které budou realizovány dle individuálních potřeb, preferencí a požadavků účastníků. Účastníkům projektu, ale i dalším osobám – začínajícím OSVČ v regionu – bude v rámci projektu k dispozici coworkingové centrum sloužící jako ideální pracovní plocha pro samostatnou práci či spolupráci. Šíření výstupů projektu a osvěta v tématu rovných příležitostí žen a mužů na trhu práce a slaďování pracovního a rodinného života bude zajištěna konferencí a tématickými přednáškami. V rámci projektu budou vytvořena 3 nová pracovní místa pro zástupce cílové skupiny.
- realizované 2 cykly komplexního vzdělávacího programu - 3 nově vytvořená pracovní místa - 46 podpořených osob, které v rámci projektu získaly jakoukoliv formu podpory bez ohledu na počet poskytnutých podpor - 46 úspěšných absolventů motivačního programu I - 36 úspěšných absolventů motivačního programu II - 4 podpořené organizace (žadatel + tři partneři)
V tomto projektu není předpokládána mezinárodní spolupráce

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinou projektu jsou nezaměstnané ženy/muži vracející se na trh práce po mateřské/rodičovské dovolené nebo po péči o člena rodiny a dále nezaměstnané ženy starší 50 let.