Veřejný detail projektu

Informace o projektu

 

 

Obsahem projektu je intenzivní jazyková a profesní podpora Vietnamců a Vietnamek, kteří v ČR chtějí žít a pracovat, avšak jejich profesní potenciál a znalost českého jazyka i prostředí jsou velmi slabé, což jim znemožňuje se legálně zařadit a udržet na trhu práce. Tito imigranti mají současně velké závazky vůči svým rodinám ve Vietnamu, a nezískají-li potřebný potenciál, velmi snadno se zařadí do sfér šedé až černé ekonomiky.

 

Hlavními cíli projektu jsou posílení pracovní integrace osob ohrožených sociálním vyloučením, resp. mladých vietnamských imigrantů a imigrantek s nízkou úrovní kvalifikace, a odstraňování bariér znesnadňujících jejich vstup na trh práce prostřednictvím profesního vzdělávání a intenzivní individuální podpory.
Ne
V rámci projektu byl nastartován komplexní soubor aktivit pro integraci cílové skupiny na trh práce: dvouleté jazykové kurzy (čeština od počátku na zkoušku A1, odborná čeština z různých oborů), semináře integračního vzdělávání, zvýšení kvalifikace, individuální profesní konzultace i certifikované vzdělávání. K dalším souvisejícím aktivitám projektu pro úspěšné frekventanty patří vyhledávání pracovních pozic, zprostředkování zaměstnání či pomoc se zařízením/obnovením živnosti a v neposlední řadě též zpracování studijních materiálů, sborníků přednášek a slovníčku.
Plánovanými výsledky projektu jsou: -48 podpořených osob -76 úspěšných absolventů -realizace komplexního programu zaměstnanosti -vytvoření 2 sborníků přednášek a česko-vietnamského terminologického slovníčku -10 zprostředkovaných pracovních míst -6 obnovených/zahájených živností
Ne

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinu tvoří Vietnamci a Vietnamky ve věku od 18 do 25 let, kteří dosud nevyužili plně svůj potenciál nebo jsou v tísni z důvodů ekonomické krize či slabšího ekonomického postavení migrantů obecně. Jedná se o imigranty, kteří legálně žijí v ČR (resp. mají bydliště nebo jsou jinak aktivní ve Středočeském kraji, případně v jiných krajích mimo hl. m. Prahu), avšak jejich velmi slabý profesní potenciál, neznalost pracovního a společenského prostředí v ČR a nízká úroveň češtiny je dostávají na okraj sociálního vyloučení.