Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Cílem projektu je podpořit intenzivní odborné vzdělávání a rozvoj dovedností zaměstnanců 3 olomouckých lékáren skrze modernizaci systému vzdělávání a zkvalitnění procesů v oblasti rozvoje lidských zdrojů jako celku. Cílem projektu je zvýšit odborné kompetence zaměstnanců lékáren, podpořit tím jejich zaměstnatelnost a adaptabilitu a zajistit jejich aktivní a úspěšnou účast na trhu práce.

Cíl projektu bude naplňován prostřednictvím realizace definovaného obecného vzdělávání, které je popsáno v jednotlivých klíčových aktivitách, zaměřených na rozvoj a zvyšování odborných kompetencí zaměstnanců s převažujícím výkonem práce mimo území hl. m. Prahy

Poskytování kontinuálního a promyšleného vzdělávání zaměstnancům je klíčovým bodem rozvoje lidského kapitálu ve společnosti.  Náklady na vzdělávání jsou přitom dlouhodobou a efektivní investicí - strategií, která zajišťuje kvalitu a dosahování cílů jednotlivců i podniku. Realizací předkládaného projektu dojde k rozvoji odborné i manažerské stránky farmaceutů, kteří chtějí vyprofilovat a odlišit svou kariéru a kvalifikaci od ostatních. Zaměření témat odpovídá poptávce po nadstandardních dovednostech farmaceutů, reflektuje současná specifika vztahů v lékárenské oblasti v ČR.

Projekt svým zaměřením vytváří příznivé podmínky pro udržení stávajících a získání nových kvalitních zaměstnanců. Realizací takto atraktivního projektu dojde ke konsolidaci pracovních míst žadatele.

Důvodem pro realizaci předkládaného projektu je identifikovaná potřeba rozvoje klíčových kompetencí zaměstnanců Lékárny U Pottingea Olomouc, Lékárny Na Letné Olomouc a Lékárna na Poliklinice Olomouc. Zaměstnanci těchto lékáren jsou zapojeni do jednoho vzdělávacího projektu, protože spolu úzce v rámci společnosti spolupracují a dochází mezi nimi k rotaci a výměně zaměstnanců. Důvodem je i společná úspěšná realizace projektu podpořeného z ESF, zaměřeného na manažerské, prodejní a komunikační dovednosti.

Společnosti Žadatele a Partnera zaměstnává vedoucí lékárníky, magistry a farmaceutické asistenty pracující v oblastech farmaceutického trhu a lékárenství. Jednotlivá témata vzdělávání v klíčových oblastech odpovídají těmto zaměřením.

Pro naplnění pracovních činností zaměstnanců Žadatele je stálý rozvoj reagující na nové a moderní poznatky farmacie a medicíny klíčový.  Všechny zapojené skupiny se musí neustále vzdělávat v aktuálních postupech lékárenské péče, terapie péče o pacienty s tím spojených. Skrze patřičné vzdělání je možné dosáhnout vyšší specializace, více se podílet na péči o pacienta a využívat plně znalosti na poli klinické farmacie.

 

Hlavním cílem projektu podpořit intenzivní odborné vzdělávání a rozvoj dovedností zaměstnanců Žadatele a Partnera skrze zkvalitnění procesů v oblasti rozvoje lidských zdrojů a modernizaci obsahů podnikového vzdělávání. Dílčí cíle projektu: 1. Doplnit a rozšířit kvalifikaci v tématech, která lékárníci v praxi postrádají, protože nesouvisí explicitně s výkonem dispenzační farmaceutické činnosti a tedy nebyla součástí vzdělávání na farmaceutických fakultách. 2. Příprava odborných tematických seminářů zaměřených na inovativní přístupy k výkonu povolání farmaceuta - na pozicích vedoucího lékárníka, magistra, farmaceutického asistenta v souladu s aktuálním trendem poskytování komplexní, na pacienta orientované lékárenské péče, nejen dispenzačního minima. 3. Aktualizovat a zvýšit odborné kompetence zaměstnanců společnosti a tím zajistit jejich aktivní a úspěšnou účast na trhu práce a zvýšit jejich zaměstnatelnost a adaptabilitu. Dílčí cíle 1,2 a 3 jsou naplněny realizací definovaného vzdělávání ve 4 klíčových aktivitách zaměřených na rozvoj a zvyšování odborných kompetencí vedoucích lékárníků, magistrů, farmaceutických asistentů.
Příjemce má jednoho partnera projektu: PhMr. Hana Hégrová IČ: 60800879
Během 16 měsíců, kdy bude projekt probíhat, si členové cílové skupiny zvýší své kompetence v oblasti farmacie, financí, práva a prezentačních dovedností. Připraveny jsou tato témata: Rovné příležitosti žen a mužů Finanční analýza pro lékárníky Legislativa pro lékárníky Využití speciálního softwaru v prostředí lékárny Dermokosmetika Trendy v lékárenské péči Projekty lékárenské péče a sociální marketing Péče o pacienty a veřejné zdraví, disease management Farmakoterapie a adherence pacientů Drug Related problems (DRP) a jejich prevence Konzultační činnost jako nástroj pro úpravu lékového režimu Inovativní přístup k prezentaci odborných informací ve farmacii pro magistry Lingvistické a rétorické aspekty odborných farmaceutickýchsdělení pro farmaceutické asistenty.
Vytvoření nového systému celofiremního vzdělávání, který bude dlouhodobě řešit komplexní vzdělávací potřeby stávajících i nových zaměstnanců a bude navazovat na předchozí vzdělávací projekt, který byl zaměřen na komunikační a manažerská témata. Propojení výše popsaného nového systému vzdělávání s minulým vzdělávacím projektem podpořeným z ESF, tyto dva systémy dohromady zajistí kompletní pokrytí vzdělávacích potřeb lékárníků v oblastech kmenových, již zvládnutých (management, komunikace) a návazných (legislativa, lékárenská péče, IT dovednosti, finance).
projekt není realizován s mezinárodní podporou.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinu projektu tvoří 25 zaměstnanců 3 lékáren, za Žadatele 13 zaměstnanců Lékárny na Letné Olomouc a Lékárny na Poliklinice Olomouc a za Partnera 12 zaměstnanců Lékárny u Pottingea Olomouc. Z těchto zaměstnanců jsou tři starší 50 let. Jsou cílovou podskupinou, na jejíž proškolení bude kladen velký důraz. Do cílové skupiny byli vybráni vedoucí lékárníci, farmaceutičtí magistři a farmaceutičtí asistenti, pracující v těchto lékárnách.