Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Nejpodstatnějšími aktivitami projektu budou semináře dobré praxe, výjezdy za dobrou praxí do zahraničí, mezinárodní konference a publikace příkladů dobré praxe.

V průběhu projektu se uskuteční dva semináře dobré praxe, které budou setkáním odborníků z ČR a zahraničí s pracovníky NNO poskytujících nízkoprahové sociální služby. Témata seminářů budou vybrána v počátcích realizace projektu s ohledem na nejaktuálnější trendy a problémy v oboru.

Výjezdy za dobrou praxí seznámí odborníky a pracovníky v oboru s dobrou praxí v zahraničních službách a projektech. Bude se jednat o pětidenní stáže na jednom místě pro 3-5 lidí, včetně účasti na samotné terénní práci. Cílovými zeměmi budou Velká Británie, Belgie, Holandsko, Rakousko a Finsko.

ČAS uspořádá dvě mezinárodní konference v ČR, jejich cílem bude zejména informovat odborníky a pracovníky v sociálních službách o aktuálních trendech streetworku v ČR a v zahraničí a o dobré praxi. Na konference budou přizváni také zástupci zřizovatelů a poskytovatelů terénních sociálních služeb a institucí státní správy a samosprávy.

Na závěr projektu bude vytvořena publikace příkladů dobré praxe, která zpřístupní všem zainteresovaným subjektům příklady způsobů práce a metodiky získané během projektu.

Hlavním cílem projektu je zlepšit kvalitu a efektivitu přímé práce s klienty nízkoprahových sociálních služeb a rozvinout výměnu zkušeností na mezinárodní úrovni. Záměrem Asociace je rozvinout spolupráci českých poskytovatelů kontaktních sociálních služeb s poskytovateli obdobných služeb v ostatních zemích EU Neziskové organizace poskytující kontaktní sociální služby v ČR jsou na dobré úrovni, avšak pomocí mezinárodní spolupráce lze obohatit metody přímé práce s uživateli služeb a dosáhnout úrovně ještě lepší. S některými tématy mají navíc zahraniční organizace delší a rozsáhlejší zkušenosti (např. pracovní migranti, cizinci ze třetích zemí, druhé generace nezaměstnaných ve vyloučených lokalitách).
Partnerem v tomto projektu je slovenské občanské sdružení KASPIAN. KASPIAN realizuje svou činnost prostřednictvím nízkoprahových programů a vzdělávání a také vytváří prostor pro praxe studentů a dobrovolnickou činnost, velmi inovativní je v oblasti spolupráce firem a neziskového sektoru, kde je pro Českou republiku inspirací. Posláním programů KASPIAN je naplňovat potřeby dětí a mladých lidí, kteří svůj volný čas tráví v ulicích Petržalky (sídliště v Bratislavě), a pomáhat jim zkvalitnit jejich život prostřednictvím metod sociální práce.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Děti, mládež a mladí dospělí; etnické menšiny a osoby z jiného sociokulturního prostředí; osoby bez přístřeší; příslušníci sociálně vyloučených romských komunit; nestátní neziskové organizace; osoby ohrožené závislostmi nebo osoby závislé na návykových látkách, které absolvovaly ústavní léčbu ve zdravotnickém zařízení, absolvovaly ambulantní léčbu nebo se jí podrobují, nebo osoby, které abstinují;