Veřejný detail projektu

Informace o projektu

 

Projekt usiluje o zavedení standardů kvality při poskytování sociálně-právní ochrany dětí městským úřadem v Rosicích, a to standardů, které upravují ty oblasti činností, u kterých na základě zkušeností z dosavadní praxe vyplynula potřeba jejich přednostního řešení.

 

Výsledkem projektu bude vytvoření podmínek pro výkon sociálně-právní ochrany v prostorách vhodných pro komunikaci s ohroženými dětmi a rodinami, zajištění počtu zaměstnanců odpovídajícího náročnosti výkonu sociálně-právní ochrany ve správním obvodu MěÚ Rosice, zabezpečením vhodného materiálového vybavení pracovníků na pracovišti i mimo něj, zajištění průběžného vzdělávání zaměstnanců OSPOD a vytvoření pracovního manuálu, který stanoví postupy při přijímání, posuzování naléhavosti a přidělování případů.

 

Cílem projektu bylo nastavení kvalitního a efektivního výkonu sociálně-právní ochrany dětí, v souladu s platnou legislativou. Byla tak posílena ochrana práv dětí, systematická práce s rodinami, včetně přijímání včasných a správných řešení. Současně došlo v rámci pracoviště OSPOD MěÚ Rosice k vytvoření pracovního prostředí vhodného ke komunikaci s dětmi a rodinami v krizových situacích. Jedním z naplněných výstupů tohoto projektu je také transparentní nastavení pracovních procesů při činnosti OSPOD, což je nutná podmínka umožňující zavedení nových principů a postupů práce.
Projekt nemá partnery.
Projekt je rozdělen na několik na sebe navazujících klíčových aktivit: 1. Přípravná fáze - Činnosti v první klíčové aktivitě mají zejména technicko-administrativní charakter 2. Příprava a implementace standardů - Náplní této klíčové aktivity bude především proces přípravy a následné implementace standardu č. 8 vyhlášky pro výkon sociálně právní ochrany dětí ve formě interního metodického dokumentu. 3. Realizační a vzdělávací fáze - paralelně probíhající klíčová aktivita, která bude zahrnovat především samotné zajištění výkonu sociálně právní ochrany dětí a také navazující vzdělávací aktivity pro cílovou skupinu.
Díky realizaci projektu bylo možné navýšit personální obsazení sociálního odboru o nového pracovníka OSPOD a současně transparentně a efektivně nastavit pracovní procesy. Realizací vzdělávacích aktivit v rámci projektu došlo také k posílení odborných znalostí konkrétních pracovníků MěÚ Rosice, nutných pro efektivní a řádný výkon agendy sociálně-právní ochrany dětí. Každý člen cílové skupiny se zúčastnil v průměru 3 odborných kurzů. Současně byl během realizace projektu vytvořen inovovaný produkt "Implementace standardu č. 8 v prostředí OSPOD Rosice“, který je využíván jako interní metodický materiál při činnosti odboru.
Během realizace projektu nedošlo k mezinárodní spolupráci.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinou projektu jsou pracovníci sociálně-právní ochrany dětí působící v rámci MěÚ Rosice.