Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Cílem projektu je zlepšování kvality života v rámci lokality JČK prostřednictvím řešení specific. problémů tohoto území, zlepšení koordinace subjektů ovlivňujících rovnováhu rodinného a pracovního života a zvýšení povědomí o rovných příležitostech žen a mužů a diskriminaci na trhu práce na základě pohlaví a rodin. stavu. A to pomocí centra "Práce - most k mým dětem" pro Jihočeský kraj jako subjektu proaktivní koordinace a knowledge managementu slaďování pracovního a rodinného života matek a otců s důrazem na specifické životní situace (svobodná matka, rozvod, úmrtí životního partnera). Potřebnost a aktuálnost vychází z vysoké rozvodovosti i nezaměstnanosti v JČK, z nedost. informovanosti zaměstnanců/kyň i zaměstnavatelů o WLB, z  ekonom. situace v regionu i z tendencí obyvatel v JČK k tradicím a jistotám. Hlavní činnosti projektu: aktivní práce s cílovou skupinou jednotlivců (navázání důvěry, poskyt. informací a poradenství, mediace v případě vnitřního konfliktu, komunikace se zaměstnavatelem), aktivní práce se zaměstnavateli (HR linka helpdesku, audit rovnováhy, rozvoj a vzdělávání v oblasti HRM a WLB), tvorba znalostní databáze kolizních situací WLB a best praktices, aktivní spolupráce s obcemi, odbory sociální péče, úřady práce (poskytování informací, rozvoj a vzdělávání v oblasti personalistiky a WLB)  a publikační a osvětová činnost problematiky rovných příležitostí a WLB. Systémově provázané činnosti projektu pomohou dosahovat pracovního výkonu a chování (jako základních předpokladů "zaměstnatelnosti" matky/otce v konkurenceschopné organizaci v JČK) a řešit osobní dilemata zaměstnanců/kyň z cílové skupiny. Tj. matek a otců, kteří vzhledem ke své obtížné životní situaci silně pociťují nerovnováhu osob. a prac.života a řeší vnitřní konflikt role pracovníka a rodiče (finan. zajištění dítěte x věnování se dítěti). Projekt bude realizován HR konzultační společností Audit organizace s.r.o.ve spolupráci se 2 partnery, městem Tábor a jihočeskou sekcí ČSŽ.

1) zlepšování kvality života zaměstnanců - matek a otců, především ve specifické životní situaci (rozvod, svobodná matka, ...) v JČK. A tím dosahování potřebné výkonnosti, motivace i hygieny práce těchto zaměstnanců/kyň pracujících v organizacích v JČK pomocí kreativních přístupů k vyvážení pracovního a rodinného života, do jejichž vytváření se zapojí zaměstnavatel i zaměstnanec, případně další subjekty 2) řešení kolizních situací (pracovník x rodič) u matek a otců z cílové skupiny, snižování pocitu nerovnováhy a stresu jako předpokladu výkonnosti a zajištění financí 3) koordinace subjektů ovlivňujících WLB, zvýšení kompetencí v oblasti WLB u manažerů, personalistů, pracovníků OSPOD 4) informační a osvětová činnost o WLB a rovných příležitostech žen a mužů, vytvoření znalostní databáze
Český svaz žen o.s. Město Tábor
Všechny klíčové aktivity se podařilo zcela naplnit. Některé se podařilo realizovat snadněji (velký zájem byl tak např. o KA 10 ČSŽ - realizace besed se členy cílové skupiny či o KA 06 školení OSPOD), u jiných se muselo vyvinout značné úsilí (např. Rozvoj a vzdělávání manažerů a personalistů v organizacích v HRM).Od začátku však velmi dobře fungoval realizační tým, který se snažil problémům čelit, hledat nová optimální řešení, a tak se podařilo na konci projektu všechny indikátory splnit.
Prostřednictvím projektu Práce – most k mým dětem realizovaného v období roku 2012 až roku 2014, společností Audit organizace s.r.o. ve spolupráci se 2 partnery - Městem Tábor a jihočeskou sekcí organizace Český svaz žen, bylo po celou dobu jeho působení usilováno o zlepšení koordinace rovnováhy osobního a pracovního života zaměstnanců a zaměstnavatelů v Jihočeském kraji. V rámci dosažení stanovených cílů byly realizovány audity rovnováhy, besedy, semináře jak pro firmy, tak pro pracovníky sociálních odborů OSPOD v JK. Vzhledem k aktivně odváděné práci jsme indikátory v průběhu celého projektu stále naplňovaly. Již ve 4. MZ se nám podařilo všech požadovaných hodnot dosáhnout, zájem cílové skupiny reflektoval dobře obsahově nastavené aktivity a potřebnost těchto aktivit.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Zaměstnanci, zaměstnavatelé a Úúzemní samosprávné celky a úřady samosprávných celků, jejich orgány a jimi zřizené nebo založené organizace a jejich zaměstnanci.