Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Cílem projektu je vytvořit tematickou síť jako platformu pro přenos a adaptaci existujících zahraničních inovativních nástrojů využívaných rakouským, polským a slovenským partnerem projektu. Cílovou skupinou jsou pracovníci neziskových organizací zabývajících se podporou novodobých válečných veteránů a zvýšením jejichpotenciálu pro uplatnění se na pracovním trhu.Projekt nebude pouze jednosměrný, bude přínosný i pro zahraniční partnery, protože používané nástroje a úroveň podpory jsou v zemích jednotlivých partnerů výrazně odlišné.Výsledkem projektu bude výměna informací a know-how mezi žadatelem v ČR a mezi zahraničními partnery, jejich porovnání a vyhodnocení a jejich propagace s cílem dalšího rozšíření mezi neziskové organizace spodobnou náplní a jejich zřizovatele.Hlavní aktivity projektu budou:1/ Identifikace, analýza a hodnocení dobré praxe2/ Příručka dobré praxe3/ Konference v ČR4/ Šíření know how a výstupů projektu5/ Řízení a administrace projektuVýstupem projektu bude dvojjazyčný Manuál dobré praxe pro NNO podporujících válečné veterány v ČR azemích partnerů.

Hlavním cílem projektu je identifikovat a sdílet inovativní myšlenky, nástroje a strategie využívané nestátními neziskovými organizacemi v ČR a v zemích zahraničních partnerů, které podporující uplatnění válečných veteránů na trhu práce, jejich zapojení do mírového života a vykonávají další aktivity propagující historii a boj za demokracii. Dalším cílem je rozvíjet partnerství s organizacemi pracujícími se stejnými tématy a přispět k jejich rozvoji a zvýšení jejích efektivity. Specifickými cíli je provést komparativní analýzu nástrojů a strategií využívaných pro práci takto zaměřených NNO v A, v PL, v SK a v ČR. Výstupy analýzy vyhodnotit a na základě vyhodnocení inovativních myšlenek vytvořit Manuál dobré praxe. Tyto myšlenky dobré praxe dále šířit mezi CS v ČR a partnerských zemích.
Za partnery projektu byly vybrány organizace sdružující válečné veterány v zemích, které jsou nám kulturně a historicky blízké nebo mají dlouholetou zkušenost s účastí v mírových misích. Jedná se o Stowarzyszenie kombatantów misji pokojowych Organizacii narodów zjednoczonych z Polska, Úniu vojenských veteránov Slovenskej republiky a Vereinigung Österreichischer Peacekeepers z Rakouska.
Cílem projektu je vytvořit tematickou síť jako platformu pro přenos a adaptaci existujících zahraničních inovativních nástrojů využívaných rakouským, polským a slovenským partnerem projektu. Cílovou skupinou jsou pracovníci neziskových organizací zabývajících se podporou novodobých válečných veteránů a zvýšením jejich potenciálu pro uplatnění se na pracovním trhu. Za partnery projektu byly vybrány organizace sdružující válečné veterány v zemích, které jsou nám kulturně a historicky blízké nebo mají dlouholetou zkušenost s účastí v mírových misích.
Výsledkem projektu bude výměna informací a know-how mezi žadatelem v ČR a mezi zahraničními partnery, jejich porovnání a vyhodnocení a jejich propagace s cílem dalšího rozšíření mezi neziskové organizace s podobnou náplní a jejich zřizovatele. Hlavní aktivity projektu budou: 1/ Identifikace, analýza a hodnocení dobré praxe 2/ Příručka dobré praxe 3/ Konference v ČR 4/ Šíření know how a výstupů projektu 5/ Řízení a administrace projektu Výstupem projektu bude Manuál dobré praxe pro NNO podporujících válečné veterány v ČR a zemích partnerů.
Za partnery projektu byly vybrány organizace sdružující válečné veterány v zemích, které jsou nám kulturně a historicky blízké nebo mají dlouholetou zkušenost s účastí v mírových misích. Jedná se o Stowarzyszenie kombatantów misji pokojowych Organizacii narodów zjednoczonych z Polska, Úniu vojenských veteránov Slovenskej republiky a Vereinigung Österreichischer Peacekeepers z Rakouska. Projekt nebude pouze jednosměrný, bude přínosný i pro zahraniční partnery, protože používané nástroje a úroveň podpory jsou v zemích jednotlivých partnerů výrazně odlišné.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinou jsou neziskové organizace a jejich pracovníci zabývající se podporou a začleňováním válečných veteránů do mírového života. V České republice se váleční veteráni sdružují v Československé obci legionářské o.s., a jejích 62 jednotách, Svazu válečných veteránů a řadě lokálních NNO např. v Klubech vojenské historie. Odhadem se jedná celkem o 100 NNO.