Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Projekt je zaměřen na podporu pracovní integrace dlouhodobě nezaměstnaných osob, kterým je nutné věnovat zvýšenou péči při zprostředkování zaměstnání. Cílovou skupinou  jsou uchazeči a uchazečky o zaměstnání, kteří jsou vedeni v evidenci Úřadu práce ČR déle než 5 měsíců.

Projekt je koncipován jako komplexní nástroj pomoci příslušníkům cílové skupiny při hledání zaměstnání a zvýšení jejich konkurenceschopnosti na otevřeném trhu práce. Je tvořen vzájemně logicky provázaným systémem nástrojů směřujících k odstranění bariér bránících jim nalézt zaměstnání. Podstatnou složkou aktivit je přesná identifikace potřeb, motivace a aktivizace, obnova pracovních návyků, individuální přístup a respektování specifických potřeb příslušníků cílové skupiny i regionálního trhu práce a následná optimalizace jejich kvalifikace tak, aby odpovídala požadavkům trhu práce.

 

Hlavním cílem projektu je podpoření motivace příslušníků cílové skupiny k aktivní změně svého postavení a zvýšení jejich zaměstnatelnosti na otevřeném trhu práce. Specifické cíle projektu: - Rozvoj osobních a profesních kompetencí cílové skupiny prostřednictvím motivačních, vzdělávacích a rekvalifikačních aktivit, zvýšení stávající kvalifikace a flexibility cílové skupiny. - Maximální využití nástrojů individuální, cílené a dlouhodobé poradenské činnosti vedoucí k posílení možnosti cílové skupiny získat udržitelné zaměstnání. - Podpora cílové skupiny při vyhledávání zaměstnání a zprostředkování kontaktu se zaměstnavateli, zprostředkování zaměstnání na nově vytvořená nebo existující pracovní místa. - Realizace doprovodných opatření směřujících k odstranění bariér vstupu cílové skupiny na trh práce.
nerelevantní
Projekt je realizován v mikroregionech Děčínsko, Benešovsko, Českokamenicko, Varnsdorfsko, Rumbursko a Šluknovsko. Do projektu se zapojí celkem 40 osob, délka projektu je 14 měsíců. V rámci projektu budou realizovány motivační a poradenské aktivity, diagnostika, rekvalifikační kurzy a další aktivity zvyšující zaměstnatelnost příslušníků cílové skupiny. Zvláštní důraz je kladen na aktivity zprostředkování zaměstnání a podpora vytváření nových pracovních míst s využitím příspěvku na úhradu mzdových nákladů. Cílené využívání doprovodných opatření a zřízení regionálních informačních a poradenských center v Děčíně a Rumburku přispěje k eliminaci možných překážek bránících příslušníkům cílové skupiny v přístupu na trh práce.
Počet podpořených osob: 40 Počet nově vytvořených pracovních míst: 15 Počet účastníků umístěných na volná pracovní místa: 5 Počet účastníků rekvalifikačních kurzů: 25 Pracovní anamnéza: 40 Motivačně poradenský kurz: 70
nerelevantní

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinou jsou uchazeči/uchazečky o zaměstnání, kteří jsou vedeni v evidenci Úřadu práce ČR, KoP Děčín, Rumburk a Varnsdorf déle než 5 měsíců. Jedná se o dlouhodobě nezaměstnané osoby, kterým je nutné věnovat zvýšenou péči. Kumulace problémových faktorů: nízká a nevhodná kvalifikace, ztráta pracovních návyků, absence základních pracovních a sociálních kompetencí nezbytných pro získání a udržení zaměstnání, závislost na soc. dávkách, nízká finanční gramotnost, často předlužení a exekuce na veškeré dosažené příjmy, způsobuje jejich nezaměstnatelnost na legálním trhu práce a neumožňuje těmto osobám adekvátní pracovní uplatnění.