Cílovou skupinu - zaměstnance našeho ústavu, zejména pak mladé začínající vědce a vědkyně - jsme do projektu zapojili v momentě, kdy jsme provedli základní průzkum potřeb našich zaměstnanců, tj. jejich zájem o využití potenciálně budované mateřské školky. Byli jsem překvapeni poměrně velkým zájmem těchto pracovníků, který odpovídá i očekávané kapacitě místa.
V souladu se změnou pravidel dotace jsem zapojili i nového partnera projektu, který taktéž dává školku k dispozici svým zaměstnancům, zejména z řad vědců.
Mezi pracovníky tato informace vyvolala i aktivní zájem o spoluúčast na budování tohoto zázemí a i ochotu věnovat svůj volný čas k budování tohoto společného zázemí, respektive k zvelebování tohoto prostředí ve fázi přípravy vybraného místa a dalších potřebných úprav a oprav před zahájením projektu a poté i v prvních 4 měsících projektu.
S nimi bude konzultována konečná podoba jednotlivých prvků této školky a budou hledána nejvhodnější řešení, jak vybrané řešení co nejefektivněji realizovat pokud možno vlastními silami.
Předpokládáme také, že naši zaměstnanci budou průběžně sledovat, jak je projekt realizován a budou se jako rodiče i jako přátelé školky podílet na zlepšování jejího provozu poté, co bude první klíčová aktivita - budování vlastního provozu - ukončena. Chceme, aby se taková setkání konala v co největší možné frekvenci, přitom ale ne příliš často, abychom neřešili každou maličkost, ale věnovali se případnému dalšímu rozvoji školky a to i ve vztahu k provozu Průhonického parku a ve spolupráci s jinými předškolními provozy, které budou mít pravděpodobně zájem se s fungováním naší školky seznámit, resp. účastnit se našich akcí pro děti.