Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Stručný popis projektu:

 

Projekt je zacílen na zvyšování zaměstnatelnosti zájemců/kyň o zaměstnání v Ústeckém kraji, kterým se z důvodu jejich zdravotního postižení nebo stavu věnuje při zprostředkování zvýšená péče.

Projekt reaguje na tyto potřeby cílové skupiny:

 

- ZÍSKÁNÍ SOCIÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ potřebných k nalezení, získání nebo udržení zaměstnání (např. Jednání na úřadech, znalost základních pracovně-právních norem, samostatné cestování za prací za hranice okresu, upevnění dovedností v pracovním kolektivu a běžné komunitě);

 

- NÁCVIK PRACOVNÍCH DOVEDNOSTÍ PŘÍMO NA PRACOVIŠTI v přímé vazbě na budoucí zaměstnání;

 

- EMOČNÍ PODPORA a INDIVIDUÁLNÍ PODPORA přímo na pracovišti v počátku zaměstnání a PODPORA A POMOCI PŘI ŘEŠENÍ TÍŽIVÝCH SITUACÍ a problémů každodenního života, ve kterých se CS v důsledku své sociální situace ocitá a které neumí samostatně vyřešit.

 

 

CÍLEM PROJEKTU je obnovení pracovních návyků a aktivizace 60 osob z cílové skupiny k zaměstnání, zprostředkování zam. 46 osobám z CS, vytvoření a obsazení 14 nových PM (využití příspěvku na úhradu mzdových nákladů).

 

K naplnění cílů projektu budou realizovány následující aktivity:

 

1. MOTIVAČNĚ AKTIVIZAČNÍ PROGRAM Vytipovaní uchazeči si nejprve upevní nezbytné sociální dovednosti a poté si v rámci práce na zkoušku ověří své schopnosti pro fungování na běžném trhu práce.

 

2. ZPROSTŘEDKOVÁNÍ ZAMĚSTNÁNÍ a TVORBA NOVÝCH PM s indiv. podporou na pracovišti

 

Vytvoření, obsazení PM a nácvik pracovních dovedností pro udržení obsazeného místa bude prováděn přímo na pracovištích.

 

3. PORADENSTVÍ A KOUČINK CS

Průběžná poradenská podpora CS pro zajištění a posouzení předpokladů pro volbu povolání, přenášení odpovědnosti (a přisvojení úspěchu) na uchazeče, poradenství v tíživých situacích, ve kterých se uchazeči ocitají.

 

 

 

Projekt je zacílen na zvyšování zaměstnatelnosti zájemců/kyň o zaměstnání v Ústeckém kraji, kterým se z důvodu jejich zdrav. postižení nebo stavu věnuje při zprostředkování pracovního uplatnění zvýšená péče. Hlavním cílem je poskytnout účastníkům asistenční podporu, která povede k získání zaměstnání na novém nebo stávajícím pracovním místě ve firmách v daném regionu.
Projekt nemá partnera.
Popis jednotlivých aktivit projektu: MOTIVAČNĚ SOCIÁLNÍ TRÉNINK A PODPORA: obnovení pracovních návyků a aktivizace 60 účastníků, upevnění sebevědomí účastníků, získáním soc. dovedností k jednání se zaměstnavateli, na úřadech, pracovně - právní minimum, nácvik spolehl. cestování za prací, orientace na využívání běžných zdrojů. V rámci těchto aktivit probíhá aktivní vyhledávání účastníků, nabízení služby, dojednávání a plánování průběhu spolupráce a následně trénink dovedností vedoucích k samostatnosti a potřebných dovednosti pro uplatnění na trhu práce, včetně exkurzí u zaměstnavatele. ZPROSTŘEDKOVÁNÍ ZAMĚSTNÁNÍ A TVORBA NOVÝCH PRACOVNÍCH MÍST: Na společných setkání účastník s pracovním konzultantem prostřednictvím řízeného strukturovaného i nestrukturovaného rozhovoru směřují ke stanovení potřebné míry podpory a také na základě praktických zkušeností (exkurze a praxe u zaměstnavatele) formulují osobní profil uchazeče a jeho pracovní zakázku: reálná představa o pracovním uplatnění s ohledem na trh práce. Probíhá reálný nácvik dovedností potřebných pro nalezení, získání a udržení zaměstnání a následně individuální trénink pracovních dovedností přímo na pracovišti zaměstnavatele; výsledkem je OBSAZENÍ PRACOVNÍHO MÍSTA (14 nových PM a 46 stávajících) a ZAPRACOVANÝ ÚČASTNÍK, který je součástí týmu svého nového zaměstnavatele. PORADENSTVÍ A KOUČINK: podpora při řešení tíživých problémů, ve kterých se účastníci ocitli v důsledku své sociální situace - 320 intervencí (60 osob/průměrně 4 koučovací intervence a 4 sociální intervence na osobu; průměrná intervence: 2 hod konzultace, 6 hod přípravy, rešerší a administrativy). Jedná se o poskytování rad, informací a pomoci účastníkům, kteří potřebují podporu v oblastech občanského poradenství (celkem 18 oblastí), aby znali svá práva a povinnosti, znali dostupné služby nebo byli schopni účinně vyjádřit své potřeby a hájit své zájmy a mohli tak řešit svou nepříznivou situaci.
CÍLEM PROJEKTU je obnovení pracovních návyků a aktivizace 60 osob z cílové skupiny k zaměstnání. Za tímto účelem proběhne motivačně aktivizační program, který absolvují všichni účastníci - tedy 60 osob (2 běhy 30+30 osob. Rozsah tréninku: průměrně 95 hodin na uchazeče konzultací a nácviků dovedností v terénu a při pracovních zkouškách. Následně proběhne zprostředkování zaměstnání 46 osobám z cílové skupiny, vytvoření a obsazení 14 nových pracovních míst(využití příspěvku na úhradu mzdových nákladů).
Bez mezinárodní spolupráce

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinou projektu jsou NEZAMĚSTNANÉ FYZICKÉ OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM. Z tohoto obecného vymezení se zaměřujeme na osoby, JEJICHŽ SCHOPNOSTI NUTNÉ PRO UPLATNĚNÍ NA OTEVŘENÉM TRHU PRÁCE JSOU Z RŮZNÝCH DŮVODŮ OMEZENY DO TÉ MÍRY, ŽE POTŘEBUJÍ INDIVIDUÁLNÍ PODPORU POSKYTOVANOU PŘED NÁSTUPEM DO PRÁCE I PO NĚM. Z hlediska ZP jde o osoby s fyzickým, duševním, mentálním nebo kombinovaným postižením invalidní v 1.-3. stupni.