Konkrétní specifické cíle projektu byly naplněny:
1. Vybudování společné databáze, soustřeďující základní informace o pracovních trzích v jednotlivých do projektu zapojených zemí a její pravidelná aktualizace.
Jednotná databáze, zahrnující nejdůležitější indikátory pracovního trhu, byla vytvořena hned v úvodu projektu. Indikátory umožňují dobře popsat situaci na pracovním trhu v tom ohledu, jak to z databází Labour Force Survey předpokládá Eurostat. Databázi provozuje Úřad práce ČR, krajská pobočka v Brně. V průběhu celého projektu byla tato databáze ze strany jednotlivých projektových partnerů postupně naplňována.
2. Zpracování analýzy o stavu a vývoji na trzích práce v těchto zemích v období hospodářské recese, a to za použití nově vytvořené společné databáze.
Tato analýza byla zpracována pod názvem „Aktuální situace a vývojové tendence na trhu práce v zemích zapojených do projektu“ v květnu 2014. Základním cílem tohoto materiálu bylo charakterizovat současný stav a vývojové tendence na trzích práce v zemích, které byly zapojeny do našeho mezinárodního projektu. Důraz při zpracování byl položen na oblast zaměstnanosti, neboť tato obvykle představuje těžiště problémů pracovních trhů. Základní snahou materiálu pak bylo postihnout aktuální stav na trhu práce v širším regionu střední Evropy, charakterizovat vývojové tendence v oblasti zaměstnanosti i nezaměstnanosti a provést potřebnou mezinárodní komparaci.
Základním zdrojem dat se stala všemi partnerskými zeměmi společně budovaná databáze základních parametrů pracovního trhu, a dále databáze Eurostatu, vycházející jednak (v převážné většině) z European Labour Force Survey a také z údajů municipálních statistik. Při rozborech v oblasti nezaměstnanosti byly dále použity i oficiální národní data statistických služeb či údaje pracovních úřadů Slovenska, Rakouska, Chorvatska a České republiky. K hodnocení vývoje na pracovních trzích v regionu střední Evropy byly použity dvanáctileté časové řady.
3. Uspořádání pěti odborných workshopů na předem stanovené téma.
1. Výměna informací o národních a regionálních trzích práce v zemích zapojených do projektu – konání říjen 2013, účast 80 osob, některých i opakovaně.
2. Aplikace Evropské strategie zaměstnanosti (Europe 2020) v podmínkách jednotlivých regionálních pracovních trhů v partnerských zemích – konání březen 2014, účast 96 osob, některých i opakovaně.
3. Možnosti aktivní politiky trhu práce v podmínkách ekonomické recese. Cizinci na trhu práce – konání květen 2014, účast 86 osob, některých i opakovaně.
4. Age management. Problémy s uplatněním osob 50+ na stagnujících trzích práce. Problematika zaměstnávání mladých (osob do 25 let) v partnerských zemích a v EU jako celku – konání říjen 2014, účast 103 osob, některých i opakovaně.
5. Možnosti rozvoje terciální sféry jako nejdynamičtější části národního hospodářství ve všech moderních ekonomikách – konání duben 2015, účast 96 osob, některých i opakovaně.
4. Uspořádání závěrečné mezinárodní konference, a to za účasti vrcholných představitelů veřejných správ zaměstnanosti z jednotlivých partnerských zemí.
Závěrečná konference se konala v pondělí 8. 6. 2015, a to za účasti realizátora, zahraničních partnerů a hostů z řad Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (náměstek ministryně práce a sociálních věcí pan Ing. Jan Marek), Generálního ředitelství ÚP ČR (vedoucí Oddělení zahraniční zaměstnanosti a mezinárodní spolupráce PaedDr. Věra Kolmerová), Asociace institucí vzdělávání dospělých (předseda Jaromír Hron), Krajské hospodářské komory Jižní Moravy (ředitel Mgr. Petr Kostík) a dalších.
5. Vytvoření příručky dobré praxe.
Příručka dobré praxe byla zpracována v měsíci květnu a červnu 2015 jako souhrn nejdůležitějších informací z jednotlivých sborníků. Byla distribuována účastníkům na závěrečné konferenci dne 8. 6. 2015.