Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Projekt vychází z dlouholeté zkušenosti předkladatele s prací s duševně nemocnými a reaguje na zvyšující se výskyt psychických poruch a na připravovaný proces transformace psychiatrické péče v ČR spojený s deinstituonalizací péče o lidi s duševním onemocněním spojený s širším využíváním sociálních služeb, které nejsou primárně určeny lidem s duševním onemocněním, ale poskytují služby jimi využitelné. Projekt vychází z potřeby zpřístupnit lidem s duševním onemocněním tyto služby. Dále pak z potřeb lidí s duševním onemocněním uplatnit se ve společnosti a na trhu práce a celospolečenské potřeby jejich uplatnění a využívání širší škály služeb. V rámci projektu dojde k vzájemnému představení lidí s duševním onemocněním a pracovníků výše uvedených služeb, a to prostřednictvím samotných zástupců cílové skupiny lidí s duševním onemocněním ? peerů.V rámci projektu O.s. Baobab vytvoří a realizuje 2 běhy Kurzu pro peer průvodce z řad lidí s duševním onemocněním, vyškolí je v oblasti problematiky duševního onemocnění, srozumitelné komunikaci a schopnosti téma veřejně prezentovat.V rámci projektu prostřednictvím vyškoleného peer průvodce realizujeme v O.s.Baobab stáže pro pracovníky sociálních služeb ne výhradně určených pro cílovou skupinu lidí s duševním onemocněním, nicméně pro tuto skupinu využitelnými, realizujeme prezentace v jejich zařízení a vytvoříme svépomocnou skupinu peer průvodců. Projekt zpřístupní lidem s duševním onemocněním sociální služby, které nepracují primárně s lidmi s duševním onemocněním a nejsou přizpůsobeny jejich specifickým potřebám. Umožní lidem s duševním onemocněním uplatnění ve společnosti a zvýší jejich potenciál k uplatnění se na trhu práce. Projekt prostřednictvím přímého kontaktu lidí s duševním onemocněním a pracovníků sociálních služeb nezaměřených primárně na oblast duševního onemocnění umožní lepší pochopení problematiky duševního onemocnění a napomůže k boření předsudků a stávajících stigmat.

Podpořit lidi s duševním onemocněním v jejich sociálním začlenění prostřednictvím tréninku jejich dovedností se prezentovat a uchopit svoje duševní onemocnění tak, aby nebylo překážkou v sociálním začleňování (Kurz pro peer průvodce). Umožnit vznik svépomocné skupiny zaměřené na sdílení zkušeností s duševní nemocí a překážkami v uplatnění se ve společnosti a na trhu práce a využití sdílení nabytých zkušeností druhých ve stejné situaci. Zvýšit informovanost sociálních služeb, které nepracují s lidmi s duševním onemocněním, o jejich problematice a usnadnit tak možnost lidí s duševním onemocněním těchto služeb využít.
Nejsou.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Lidé s duševním onemocněním Poskytovatelé sociálních služeb a další subjekty poskytující služby napomáhající sociální integraci cílovým skupinám