Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Hlavním cílem předkládaného projektu je vytvořit a pilotně ověřit Standardy rovného zacházení a genderové citlivosti (dále jen Standardy) pro zaměstnavatele s méně než 35 zaměstnanci v ČR. V rámci projektu budou vytvořeny a definovány Standardy a dále metodika jejich implementace a následné kontroly. Projekt zahrnuje pilotní ověření všech vzniklých dokumentů a metodik u deseti zaměstnavatelů z Jihomoravského kraje. Projekt umožňuje cílovým skupinám zaměstnavatelů orientovat se v problematice rovných příležitostí, stanovit a definovat Standardy a řídit se jimi ve své firmě a napomáhá k vytváření životaschopných procesů ve firmách. Zaměstnancům přináší rovné podmínky zacházení s nimi v mnoha ohledech (např. u přijímacího řízení, mzdách, kariérním růstu, vzdělávání atd.)

Projekt volně navazuje na předchozí a už ukončený projekt žadatele "Nebojte se rovných příležitostí", v rámci něhož byl proveden genderový audit u 45 firem Jihomoravského kraje.

V souladu s výzvou jsou součástí projektu klíčové aktivity Šíření výstupů projektu a osvěta a Monitoring a evaluace projektu. Členem realizačního týmu je Expert na rovné příležitosti žen a mužů.

Délka realizace projektu je 20 měsíců. Projekt splňuje Specifické kritérium J2 - Princip partnerství.

Hlavním cílem předkládaného projektu je vytvořit a pilotně ověřit Standardy rovného zacházení a genderové citlivosti (dále jen Standardy) pro zaměstnavatele s méně než 35 zaměstnanci v ČR. V rámci projektu budou vytvořeny a definovány Standardy a dále metodika jejich implementace a následné kontroly. Projekt zahrnuje pilotní ověření všech vzniklých dokumentů a metodik u 10ti zaměstnavatelů z Jihomoravského kraje. Projekt umožňuje cílovým skupinám zaměstnavatelů orientovat se v problematice rovných příležitostí, stanovit a definovat Standardy a řídit se jimi ve své firmě a napomáhá k vytváření životaschopných procesů ve firmách. Zaměstnancům přináší rovné podmínky zacházení s nimi v mnoha ohledech (např. u přijímacího řízení, mzdách, kariérním růstu, vzdělávání atd.)
Do projektu se formou partnerství zapojí Obec Velešovice a Ing. Vladimír Pálenský – zaměstnavatel s 35 zaměstnanci v oblasti gastronomie z Brna. Formou nepartnerské spolupráce se do projektu zapojí i Státní úřad inspekce práce. Takto postavené partnerské seskupení spolupracujících organizací z různých sektorů zajistí dosažení stanovených cílů a garanci kvality a odbornosti výstupů projektu.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Primárně zaměstnavatelé v Jihomoravském kraji, sekundárně pak jejich zaměstnankyně a zaměstnanci.