Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Projekt řeší naplnění standardů kvality sociálně-právní ochrany dětí (dle § 9a zákona č. 359/199 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí) na sociálním odboru MěÚ Šumperk.

Projekt spočívá v naplnění minimálního personálního standardu v orgánu SPOD (v souladu s vyhl. č. 473/2012 Sb.). Stávající počet pracovníků OSPOD je podhodnocen a výše uvedené vyhlášce neodpovídá, což je důvodem příjmu 4 nových pracovníků. Těmto pracovníkům bude pořízeno potřebné materiální a technické vybavení, které je nezbytné pro výkon této agendy. Dále je plánováno profesní vzdělávání nových i stávající zaměstnanců OSPOD formou akreditovaných kurzů dle aktuálních potřeb těchto zaměstnanců. Dojde také k zakoupení nezbytné odborné literatury a po dobu trvání projektu bude probíhat také supervize nezávislým kvalifikovanýmodborníkem.

Hlavním cílem projektu je naplnění standardů sociálně-právní ochrany, tj. vytvoření podmínek pro systematickou sociální práci orgánu sociálně-právní ochrany v Šumperku. Dílčí cíle: 1) naplnění minimálního personálního standardu (stanoveného v bodě 4b přílohy č. 1 vyhlášky č. 473/2012 Sb) - bude zajištěno přijetím 4 nových zaměstnanců OSPOD 2) zajištění nutného materiálně-technického vybavení pro výkon SPOD - jedná se o vybavení pracovišť nových zaměstnanců potřebným materiálním a technickým vybavením 3) profesní rozvoj a vzdělávání zaměstnanců v oblasti SPOD - bude zajištěno profesním vzděláváním stávajících i nových zaměstnanců OSPOD, nákupem literatury a zajištěním odborné supervize Díky naplnění výše uvedených cílů projektu dojde k zajištění povinných standardů SPOD v Šumperku.
Projekt nemá partnery.
V průběhu projektu budou realizovány tyto klíčové aktivity: - zajištění minimálního personálního standardu OSPOD - navýšení stavu zaměstnanců o 4 nové sociální pracovníky na celý úvazek - profesní rozvoj nových i stávajících pracovníků OSPOD - školení všech zaměstnanců, nákup odborné literatury a supervize zaměstnanců - materiální a technické vybavení pracovníků OSPOD - nákup materiálního i technického vybavení Průběžně bude probíhat také řízení a koordinace projektu, za kterou je zodpovědný realizační tým.
Hlavním výsledkem projektu budou vytvořené podmínky pro systematickou sociální práci orgánu sociálně-právní ochrany dětí na MěÚ v Šumperku. Toho bude dosaženo díky: - naplnění personálního standardu orgánu SPOD - profesního rozvoje zaměstnanců - zajištění potřebného materiálního vybavení pro výkon agendy SPOD
Předmětem projektu není mezinárodní spolupráce.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílová skupina projektu - pracovníci v oblasti SPOD na sociálním odboru v Šumperku: - 15 stávajících pracovníků - 4 noví pracovníci, kteří budou přijati v průběhu realizace projektu Celkem tedy 19 osob, což je dostatečný počet pro minimálního personálního standardu stanoveného v bodě 4b přílohy č. 1 vyhlášky č. 473/2012 Sb.