Veřejný detail projektu

Informace o projektu

 

Z pohledu potřeb cílové skupiny jsou aktivity směrovány:

  • na zhodnocení vlastních schopností a rozvíjení nutných dovedností v rámci vlastního plánu seberozvoje směrovaného na zlepšení či znovunabytí pracovních dovedností a na motivaci k doplnění vzdělání v indikovaných případech (aktivita 1, průběžně v průběhu dalších aktivit 2-5)
  • na budování dovedností, zjišťování vlastních schopností a budoucích možností práce po skončení léčby, a to v každodenním pracovním programu ve spolupráci s pracovním terapeutem (aktivita 2)
  • na prevenci relapsu rozšířenou o moduly práce a terapeutické aktivity a poradenství vedoucí k sebekontrole, zvládání stresu, rozšířené o realistický pohled na práci a volný čas, práci a péči o dítě, pracovní hygienu, vztahy v práci (aktivita 3)
  • na poradenství a sociální práci směrovanou na hodnocení a mapování prvního zaměstnání klientů před dokončením léčby, formulaci budoucího pracovního a vzdělávacího plánu a provázání z následujícími službami po skončení léčby, které je možné využít, tj. služby Pracovní a sociální agentury, Pracovní programy v rámci Doléčovacího centra SANANIM (aktivita 4)
  • z pohledu mladistvých a mladých dospělých půjde o společnou práci s rodinou, reálný pohled na potřebu dokončení vzdělání, směrování sama sebe (aktivita 5)

Inovativnost projektu je možné spatřovat právě v cíleném zaměření na připravenost v pracovních dovednostech, a to jak praktickou, tak právě dynamicky spojenou s individuálním plánem seberozvoje a terapeutickými zpětnovazebními aktivitami, a uvědomění si zvyšování schopností, nebo naopak ustrnutí ve svých povinnostech a dovednostech.

Tento systém bude v počátcích projektu pilotně ověřován, dále bude podroben evaluačnímu hodnocení a následně by měl po zapracování případných evaluačních změn sloužit jako podklad pro vytvoření systému přípravy na požadavky trhu práce v průběhu rezidenční léčby. Tato inovační aktivita by mohla tvořit podklad pro zavedení účelných změn v podobných typech léčby i v jiných organizacích. Inovačními produkty budou také nově zpracovávané moduly práce; viz aktivita 3.

 

Hlavní cíl je znovuzískání - obnovení pracovních dovedností a návyků abstinujících osob s diagnózou závislosti na návykových látkách v průběhu rezidenční léčby jako cílená příprava pro uplatnění na trhu práce. Specifické cíle projektu: - obnovení základních pracovních dovedností - získání základních pracovně-hygienických dovedností - získání zkušeností v pracovním kolektivu - získání zkušeností v práci a v konfrontaci s nadřízenými a podřízenými Dosažení vymezených cílů povede ke: - zlepšení pracovních schopností nutných pro zvládání pracovních činností a volno-časových aktivit - napomáhání k plnému zapojení do sociálního prostředí, a tím i budoucího pracovního kolektivu - obnovení či získání kompetencí pro plánovaní a realizaci pracovních i soukromých každodenních činností
Nejsou.
Činnosti v rámci projektu jsou plánovány jako dlouhodobé, měly by se stát nedílnou součástí služeb poskytovaných v TK Karlov a TK Němčice. Neuvažujeme o ukončení poskytování těchto služeb po skončení finanční podpory. Věcné udržení realizace projektu bude zajištěno statistickými výstupy z projektu, evaluačním hodnocením, zpracovanými metodikami prevence relapsu zaměřenými na práci, celkovým systém přípravy klientů směrovaným na požadavky trhu práce, hodnotícím závěrečným dokumentem, který shrne úspěšnost realizace, její pozitiva-negativa, možnosti-rizika, a především zapracováním do stávajících služeb, jež budou sloužit všem budoucím klientům v průběhu léčby.
Není plánována.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Osoby ohrožené závislostmi nebo osoby závislé na návykových látkách, které absolvovaly ústavní léčbu ve zdravotnickém zařízení, absolvovaly ambulantní léčbu nebo se jí podrobují,nebo osoby, které abstinují Cílová populace je rozdělena do tří skupin 1. mladiství a mladí dospělí ve věku 16-25 let v TKK 2. dospělí od 23 let v TKN 3. matky s dětmi v TKK