Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Dle zákona o sociálně-právní ochraně dětí je orgánem SPOD vykonávajícím státní správu na tomto úseku také krajský úřad. Krajský úřad je stěžejním orgánem SPOD v oblasti zprostředkování náhradní rodinné péče – osvojení a pěstounské péče. Cílovou skupinou jsou tedy všichni pracovníci KÚ vykonávající tuto agendu. V rámci projektu bude počet pracovníků navýšen o 1 pracovníka - psychologa. Celkem bude podpořeno 8 osob. Významnou částí agendy pracovníků krajského úřadu je kromě samotného výkonu SPOD také metodická, koncepční, koordinační a kontrolní činnost orgánů SPOD obcí a dalších osob na území Ústeckého kraje.

 

Projekt je zaměřen na zavedení a naplňování vybraných standardů kvality SPOD:

 

  • standard personálního zabezpečení – personálním posílením pozice krajského psychologa pro oblast NRP
  • standard profesního rozvoje zaměstnanců KÚ – zajištěním vzdělávání v akreditovaných kurzech a podporou nezávislého kvalifikovaného odborníka (supervize)
  • standard prostředí a podmínek – zajištěním vhodného materiálního a technického vybavení.

Cílem projektu je tedy zvýšit kompetence zaměstnanců krajského úřadu vykonávajících agendu sociálně-právní ochrany dětí.

Zlepšení systematické práce na úseku sociálně-právní ochrany dětí (SPOD) zajišťované krajským úřadem. Naplňováním standardů kvality sociálně-právní ochrany dojde ke zkvalitňování výkonu a efektivity veřejné správy. Dílčím cílem je zlepšení podmínek pro výkon státní správy na tomto úseku (tj. v souladu se standardy kvality sociálně-právní ochrany).
Výsledkem jsou zavedené standardy sociálně-právní ochrany na KÚ. Výsledkem je i provázaná spolupráce s orgány SPOD obcí s rozšířenou působností a dalšími zainteresovanými subjekty (např. dětskými domovy, zařízeními pro děti vyžadující okamžitou pomoc aj.).

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Pracovníci Krajského úřadu Ústeckého kraje vykonávající agendu sociálně-právní ochrany dětí.