Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Cílem projektu je vytvořit v Pošumaví v partnerských městech a obcích síť 7 venkovských komunitních škol, které budou centry nově vytvořených místních partnerství (místní samospráva, školy, neziskové organizace a zaměstnavatelé). Tyto aktivity budou zaměřeny zejména na slaďování pracovního a rodinného života na místní a regionální úrovni, větší zapojení občanů a firem do komunitního projednávání a uplatňování principu „gender mainstreamingu“ – rovného uplatnění žen a mužů, při plánování a realizaci projektů (komunitní projednávání rozvojových dokumentů a projektů) pro cílové skupiny nejen z obce ale i okolního regionu.
Partnery projektu jsou městech a obce v Pošumaví ( Město Hartmanice, Město Kasejovice, Město Kdyně, Město Měčín, Obec Běšiny, Obec Chanovice). Dalšími partnery projektu je Böhmische Muster s.r.o., Komunitní škola Švihov o.s. a Místní akční skupina Pošumaví z.s.p.o.
Aktivity projektu tvoří zahajovací konference, 48 hodinový kurz v 7 obcích doplněný e-learningovým kurzem pro komunitní koordinátory/ky a zástupce/kyně cílových skupin. Aktivitou projektu budou i semináře (celkem 10 x 3 hod v každé partnerské obci) spoluorganizované jednotlivými vzniklými komunitními školami pro místní zástupce/kyně cílových skupin. Na seminářích budou řešeny aktuální problémy v dané obci především z oblasti rovných příležitostí žen a mužů, zejména slaďování pracovního a rodinného života a komunitní projednávání projektů s aplikací gender mainstreamingu. Na závěr projektu bude ve Švihově uspořádána konference, která představí vytvořenou metodiku práce komunitních škol a zhodnotí přínosy projektu pro řešení problémů v jednotlivých obcích. Do aktivit projektu bude zapojeno minimálně 50% žen. Osoby zapojené do projektu získají vědomosti, které jim umožní i po skončení projektu řešit místní problémy v oblasti rovných příležitostí žen a mužů a komunitního projednávání projektů. Síť vzniklých komunitních škol bude do budoucna pomáhat zakládat podobné komunitní školy v dalších obcích Pošumaví. Projekt je realizován dle schváleného harmonogramu a s naplnění celkem 14 klíčových aktivit.
Výsledkem projektu bude vznik venkovských komunitních škol u všech partnerů projektu s příspěvkem (města a obce). Do projektu se zapojí celkem 100 osob, 60 osob úspěšně absolvuje kurz projektu. Bude vydána metodika zakládání venkovských komunintích škol. Uskuteční se zahajovací a závěrečná konference.
Nejedná se o projekt meziznárodní spolupráce.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Aktivity projektu jsou zaměřeny na cílové skupiny zaměstnavatelé, neziskové organizace, územní samosprávné celky, jejich orgány, jimi řízené a založené organizace a jejich zaměstnanci. Komunitní škola bude také realizovat další vzdělávací aktivity pro občany.