Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Projekt počítá s přenosem zkušeností a znalostí týkajících se pomoci obětem domácího násilí (DN). Základem projektu budou čtyři zahr.odb.stáže,každá zaměřená na jinou oblast pomoci, a následný přenos zahran.know-how do ČR. Oblasti, na které se projekt zaměří, jsou: 1) hledání efektivnějších inovativních metod práce s ohroženou osobou a forem potřebné podpory (ve spolupráci s Úřadem práce následné hledání vhodné metodiky při posuzování finanční a bytové situace obětí DN na odchodu z násilného vztahu, zlepšení finanč.gramot.a ochrana před dluh.pastí; 2) procesní a psychosociální doprovázení oběti DN v průběhu trest. a civil.řízení; 3) práce s dítětem - obětí/svědkem DN, spolupráce s rodinou při terapii dítěte; případ. konference; 4) podporovaná komunikace s ohrož. a násil. osobou; programy pro násil.osoby při zvládání komunikace v rámci rodičovských vztahů.

Cíl. skupinou a klíčovými aktéry projektu budou odb.pracovníci,kteří se setkávají s oběťmi DN, zapojují se do interdisc. spolupr. Půjde o pracovníky a) NNO, b) územ.samospr.celků a úřadů + organizací jimi zřízenými, c) ÚP.  Do projektu budou zapojeni 4 zahraniční partneři (Frauenhaus Mistelbach - Rakousko; Gewaltschutzzentrum Oberösterreich - Linec, Rakousko; Asociace GEA - Bolzano, Itálie;The Haven Wolverhampten-Velká Británie)V projektu dojde k uspořádání 4 zahr.odb.stáží, a mezinár. konference, 4 workshopů a 4 odb.seminářů. KA se uskuteční vždy ve sledu: zahr.stáž (tematická účast vybraných odborníků cíl. sk.) - workshop (s účastí zahr. partnerů jako lektorů + čeští lektoři-účastníci stáže) - seminář (prohloubení znalostí a zkuš.-mainstreaming v ČR). Tedy vždy stáž, workshop a seminář k jednomu tématu. Budou vytvořeny 4 metod.příručky, každá zaměřená na nabídku mezioborové spolupráce v dané zemi, specifika pomoci a jedno z témat. Dojde k šíření výstupů.Žadatel je na území hl.m. Prahy hlavním koordinátorem interdisciplinární spolupráce v obl. DN.

Cílem je prostř. zahr. zkušeností získat a přenést do ČR know-how ve 4 hlavních oblastech, které žadatel vnímá v podmínkách ČR jako neošetřené nebo nedostatečně ošetřené a které jsou naopak velmi dobře ošetřené v rámci systému pomoci fungujícího v zemích zahr. partnerů.Následně dojde k přenesení vybr. metod do praxe v ČR. Zefektivnění pomoci poskytované ve všech zmíněných oblastech povede ke zlepšení životní situace obětí DN a k jejich dřívějšímu návratu do normálního života bez násilí, tedy i na trh práce.Jedná se o tyto oblasti pomoci obětem DN: 1)zajištění fin. zázemí+ bytová politika, 2)doprovodn v průběhu trest. a civil. řízení, 3)práce s dítětem-obětí DN, 4)4)síťování a spolupráce organizací a institucí, mezinárodní standardy.
V rámci projektu spolupracujeme se čtyřmi zahraničními partnery. 1) Gewaltschutzzentrum OÖ, Linec 4020, Stockhofstrasse 40 IČ: 200524413 2)The Haven Wolverhampton, Fold Street 1,Wolverhampton WV1 4LP0 IČ: 1065427 3)Kolping Österreich - Frauenhaus Mistelbach Postfach 99, Mistelbach 2130 IČ: 792721348 4)Gea - Centro d´ascolto antiviolenza - Kontaktstelle gegen Gewalt, Via del Ronco 21, Bolzano 39100
Projekt je v realizaci.
Projekt realizuje CSSP + 4 zahraniční partneři z Rakouska, Itálie a Velké Británie.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Územní samosprávné celky a úřady samosprávných celků, jejich orgány a jimi zřizené nebo založené organizace a jejich zaměstnanci Nestátní neziskové organizace Úřad práce ČR