Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Obecným cílem projektu je posílení pracovní integrace osob ohrožených sociálním vyloučením či sociálně vyloučených, odstraňování bariér znesnadňujících jejich rovnocenný vstup a udržení se na trhu práce.

Cílovou skupinou projektu jsou osoby s těžkým zdravotním postižením, tj. osoby s tělesným a interním postižením, mentálním a smyslovým postižením, lidé s duševním onemocněním, které vyžadují zvýšenou péči při zprostředkování zaměstnání bez nutnosti absolvovat program sociální integrace ve věku od 18 - 64 let.

Jedná se o ucelený souhrn aktivit, v rámci kterého účastníci absolvují všechny projektové aktivity, ale zároveň je kladen důraz na individuální práci s nimi, zejména s ohledem na jejich zdravotní postižení. Účastníci absolvují individuální poradenství, motivační a diagnostické programy, které pomohou ujasnit představu o práci, pak vstoupí do agentury práce, kde budou hledat vhodné pracovní uplatnění. Zaměstnavatelé budou k zaměstnávání účastníků motivováni mzdovými příspěvky v rámci nově vytvořených pracovních míst. Účastníkům budou poskytována doprovodná opatření např. hlídání dětí, tlumočení do znakové řeči.

V rámci projektu budou realizovány tyto aktivity:

1. Lidské zdroje a zázemí

2. Motivační aktivity - realizace motivačně aktivizačních programů pro všechny účastníky projektu

3. Poradenské činnosti - individuální odborné poradenství pro všechny účastníky za účelem posouzení potřeb účastníka projektu a jeho zařazení do projektových aktivit popř. pomoc při výběru návazných nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti. V rámci této aktivity se postupuje podle principů individuálního plánování.

4. Diagnostické programy - bilanční diagnostika a ergodiagnostika pro všechny účastníky (psychodiagnostické metody a zhodnocení psycho-senzo-motorického potenciálu účastníka s ohledem na možnosti při vstupu na trh práce).

5. Zprostředkování zaměstnání - zprostředkování zaměstnání v rámci akreditované agentury práce včetně nově vzniklých dotovaných pracovních míst.

Obecným cílem projektu je posílení integrace nezaměstnaných osob s těžkým zdravotním postižením nebo osob ohrožených na trhu práce prostřednictvím efektivního a cíleného využití nástrojů a opatření aktivní politiky zaměstnanosti. Hlavní cíle projektu: 1. 40 podpořených osob zapojených do projektu 2. 40 osob absolvuje motivační aktivity 3. 40 osob absolvuje diagnostické programy 4. 5 osob získá pracovní uplatnění prostřednictvím dotovaných nově vytvořených míst 5. min. 36 osob využije zprostředkování zaměstnání a 12 osob nastoupí do práce
Do projektu nejsou zapojeni žádní partneři.
Cílem poradenské činnosti je prostřednictvím individuálního projektového plánu účastníka co nejpřesněji reagovat na jeho potřeby a požadavky ve vztahu k projektovým aktivitám a možnému čerpání dalších návazných služeb, které organizace zdarma nabízí mimo rámec projektu. Poradenskou činnost bude zajišťovat osobní poradce střídavě na pobočce v Ústí n. L. a v Teplicích. Osobním poradcem bude pracovník se vzděláním a praxí v oblasti sociální práce a službách zaměstnanosti. Osobní poradce s každým zájemcem uzavře Dohodu o účasti v projektu a vyplní vstupní dotazník, který bude zahrnovat stávající kvalifikaci a dovednosti účastníka projektu včetně zájmu o nabízené projektové aktivity a budoucí pracovní uplatnění. Zároveň je východiskem pro vytvářený individuální projektový plán účastníka, který bude zahrnovat cíle účastníka, kroky k jejich naplnění včetně postupného hodnocení jejich plnění či neplnění a závěrečné hodnocení. Projekt je strukturován do 2 cyklů, kde budou účastníci zapojeni do motivačních a diagnostických programů a do zprostředkování zaměstnání dle jejich individuálních potřeb. Po ukončení diagnostických programů (bilanční diagnostika pod vedením psychologa nebo ergodiagnostika na rhb. odd. krajské nemocnice) nebo dle potřeby osobní poradce s každým účastníkem provede revizi vytvořeného individuálního projektového plánu. Individuální projektový plán účastníka bude doplněn o další podrobné informace především z hlediska následného pracovního uplatnění. Po ukončení čerpání projektových aktivit ze strany účastníka s ním osobní poradce vyhodnotí jeho individuální projektový plán a zpracuje hodnotící zprávu, kde budou popsány všechny realizované projektové aktivity účastníka z hlediska jejich dopadů a významu na řešení jeho nepříznivé sociální situace. Účastník má možnost využít dle potřeby pracovně-právní poradenství. Osobní poradce bude účastníkům k dispozici, dokud nepřejdou do agentury práce, kde budou spolupracovat s pracovním konzultantem na vyhledání vhodného pracovního uplatnění. V rámci projektu budou realizovány následující aktivity: 1. Lidské zdroje, zázemí a vybavení 2. Motivační aktivity 3. Poradenská činnost 4. Diagnostické programy 5. Zprostředkování zaměstnání
1. Do projektu bude zařazeno a podpořeno 40 osob. 2. Motivační aktivity absolvuje 40 osob. 3. Diagnostické programy absolvuje 40 osob. 4. Na dotovaná nově vytvořená pracovní místa bude zařazeno 5 osob. 5. Zprostředkování zaměstnání v agentuře práce využije min. 36 osob
V rámci projektu není realizována mezinárodní spolupráce.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinou jsou lidé se zdravotním postižením, tzn. lidé s tělesným a interním postižením, smyslovým a mentálním postižením a lidé s duševním onemocněním. Uvedené osoby jsou uchazeči nebo zájemci o zaměstnání.