Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Projekt Connection chce podpořit tu část sociálních služeb, které se svým zaměřením podílejí na transformaci ústavní a náhradní rodinné péče. Novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí, zvýšení počtu pěstounů, touha vracet děti zpět domů se netýká jen OSPODů či služeb v oblasti NRP, ale sociální služby v ní hrají velikou úlohu. Kvalitní práce s rizikovými rodinami, prevence odbírání dětí, posilování rodičovských kompetencí a krizová intervence jako sociální služby stojí na samém začátku jakýchkoliv změn systému péče v ČR. Z tohoto důvodu se náš projekt jmenuje Connection - spojení, propojení.Projekt podpoří vzděláváním pracovníky sociálních služeb, které pracují s ohroženými rodinami a dětmi.

Projekt je tvořen 5ti vzdělávacími kurzy akreditovanými MPSV jako další vzdělávání v sociálních službách:

- Základy krizové intervence pro sociální pracovníky

- Základy facilitace

- Základy vedení rozhovoru s dítětem

- Kontakt dítěte žijícího v NRP/ústavu s biologickou rodinou

- Problematika přechodu dítěte z rodiny do ústavu.Klíčové aktivity projektu budou realizovány v 10ti krajích ČR v průběhu 21 měsíců. Projekt předpokládá realizaci 130 kurzů ve 200 školících dnech.Pilířem vzdělávání je trénink modelových situací, kazuistická práce, sebezkušenostní techniky, zážitková pedagogika, sdílení inspirací ve skupině max.15 účastníků.

V rámci projektu budou vydány vzdělávací příručky k výukovým tématům, kterou mohou sloužit i jako metodiky práce na jednotlivých pracovištích sociálních služeb.

Obecné cíle - Zvýšení odborných znalostí a kvality práce v sociálních službách - Podpora péče o specifické klientské skupiny (osoby v krizi, ohrožené děti/rodina) - Propojení know-how sociálních služeb (péče o osoby v krizi, ohrožené děti/rodinu) s procesem transformace ústavní a náhradní rodinné péče Vzdělávací cíle 1.Posílení schopností pracovníků doprovázet klienty ve sjednaných zakázkách soc.služby 2.Posílení sebejistoty pracovníků v práci s ohroženými skupinami osob 3.Získání dovedností pro řešení obtížných situací s klientem 4.Získání dovedností v motivování dětských klientů ke spolupráci 5.Posílení dovedností pro partnerskou komunikaci s klientem/dětským klientem 6.Zvýšení kvalifikované spolupráce sociálních služeb na podpoře rodiny/dítěte vcházející do sítě náhradní rodinné/ústavní péče 7.Získání dovedností ve vedení rozhovoru s klientem/dětským klientem
Projekt nemá partnera.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

a) pracovníci v sociálních službách dle zákona 108/2006 Sb. b)sociální pracovníci dle zákona 108/2006 Sb. Projekt je zaměřen především na pracovníky těchto sociálních služeb: sociálně-aktivizační služby pro rodiny s dětmi, azylové domy pro matky s dětmi, krizová centra, poradny pro rodinu (odborné sociální poradenství), nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, domy na půli cesty, intervenční centra, terénní služby sanace rodiny, apod.