Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Hlavním cílem projektu je získání know-how pro vzdělávání žen dělnických profesí, a to v rozvíjejícím se oboru - odpadové hospodářství - skrze:

1) Vytvoření vzdělávacích metodik v oblasti odpadového hospodářství a nakládání s odpady pro dělnické profese se zaměřením na ženy ve spolupráci se zahraničním partnerem, který má v dané oblasti značné zkušenosti, a tov následujících oblastech:a) Pracovník/ce nakládající s nebezpečnými odpadyb) Pracovník/ce recyklační linky

2) Supervidování vytvořených metodik zahraničním partnerem, přenesení inovativních nástrojů k řešení problémůcílových skupin.

3) Ověření navržených vzdělávacích metodik na vybraném vzorku 40-ti uchazeček o zaměstnání.

4) Evaluace metodik, zhodnocení jejich uplatnitelnosti v prostředí ČR.

5) Šíření výsledků projektu.

Hlavním cílem projektu je získání know-how pro vzdělávání žen dělnických profesí, a to v rozvíjejícím se oboru - odpadové hospodářství.
Společnost BIOLEUX Polska sp. z o.o. byla založena v roce 2009 a její hlavní činností je realizace elektráren na biomasu. Společnost nabízí realizaci elektráren s výkonem 2MW, ale také mikroelektrárny s výkonem od 20 - 100kW. Velké elektrárny s výkonem 2MW mohou využívat na výrobu energie nejen zemědělskou a lesní biomasu, ale také především zbytkovou biomasu. Hlavní objem zbytkové biomasy pochází z dřevovýroby a průmyslu výroby papíru a buničiny. Dále také ze zpracování masa, ostatního potravinářského a lihovarnického průmyslu a z třídění komunálního odpadu. Právě skrze poslední jmenovanou biomasu byl osloven tento partner, jelikož má bohaté zkušenosti s tříděním odpadů za účelem jeho využití jako biomasy pro elektrárny. Zde bychom chtěli proto využít těchto zkušeností za účelem výměny vědomostí v rámci mezinárodní spolupráce, kde část výukových materiálů bude věnována právě problematice zpracování odpadů jehož derivátem je palivo pro elektrárny na biomasu.
1) Dojde k vytvoření vzdělávacích metodik v oblasti odpadového hospodářství a nakládání s odpady pro dělnické profesese zaměřením na ženy ve spolupráci se zahraničním partnerem, který má v dané oblasti značné zkušenosti. 2) Supervidování vytvořených metodik zahraničním partnerem, přenesení inovativních nástrojů k řešení problémů cílových skupin. 3) Ověření navržených vzdělávacích metodik na vybraném vzorku 40-ti uchazeček o zaměstnání. 4) Evaluace metodik, zhodnocení jejich uplatnitelnosti v prostředí ČR. 5) Šíření výsledků projektu.
Metodiky sloužící k podpoře vzdělávání v oblasti odpadového hospodářství se zaměřením na ženy. Po pilotním ověření a lektorech účastnících dalšího vzdělávání vznikne finální verze těchto mětodik.
První zahraniční cesta: V rámci zahraniční spolupráce vycestují 2 experti na odpadové hospodářství, zpracovatel metodik, koordinátor odborné části projektu a tlumočník k partnerovi, kdy cílem bude supervidování logického rámce metodik. Druhá zahraniční cesta: V další fázi mezinárodní spolupráce bude supervidovaný logický rámec metodik podrobně rozpracovávat zpracovatel metodik, který vycestuje spolu s koordinátorem odborné části projektu v rámci další zahraniční cesty spolu s tlumočníkem a expertem na rovné příležitosti (ten bude prioritně zpracovávat téma "Možnosti uplatnění žen v odpadovém hospodářství") k partnerovi do Polska, kde zpracuje analýzu uplatnitelnosti žen v ČR a v zahraničí se zaměřením na zkušenosti zahraničního partnera. Cílem kapitoly bude na základě případových studií a dobré praxe motivovat české podnikatele v OH k zaměstnávání žen v oboru, nastíní jim výhody zaměstnávání právě žen apod.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

- Zaměstnavatelé - Dlouhodobě nezaměstnané ženy, nezaměstnané déle než 6 měsíců) - Ženy se základním vzděláním nebo nízkou úrovní kvalifikace