Veřejný detail projektu

Informace o projektu

V součinnosti s nalpňováním hlavních cílů projektu budou jeho aktivity a výstupy zvyšující kvalitu výkonu OSPOD ve správním obvodu ORP Tišnov v první řadě naplňované prostřednictvím optimalizace personálních kapacit s ohledem na velikost správního obvodu, což vytvoří podmínky pro vytvoření nového modelu řízení činnosti OSPOD s ohledem na další navazující kritéria standradů kvality.

Obsah spisové dokumentace bude rozšířen o výstupy záznamové techniky ( obrazové a zvukové záznamy), které budou objektivitovat informace získané referentem OSPOD ve vyšší míře než je tomu v dosavadní praxi.

Vzdělávací semináře umožní zvýšení kvalifikace referentů OSPOD MěÚ Tišnov v oblasti přípravy a aplikace standardů kvality a nových insitutů rodinného práva a výkonu OSPOD, což bude mít dopad na kvalitu vykonávané agendy v souladu se soudobými požadavky zákona a vyhlášky.

Rozšíření webu města Tišnova o informace z oblasti rozsahu a podmínek poskytování sociálně-právní ochrany dětí nově zvýší kvalitu komunikace s veřejností směrem k vyšší informovanosti s ohledem na regionální podmínky správního obvodu OSPOD MěÚ Tišnov.

 

Hlavním cílem projektu je naplnění vybraných kritérií činnosti OSPOD přílohy č.1 vyhlášky č.473/2012 Sb., o provedení některých ustanovení zákona o sociálně-právní ochraně dětí a tímto podpořit zvýšení kvality výkonu OSPOD MěÚ Tišnov. Cílů bude dosaženo: -naplněním minimálního personálního standardu (kritérium 4b) -pořízením materiálního a technického vybavení (kritérium 2b,2c) -realizaci profesního vzdělávání referentů OSPOD(kritérium 6c) -rozšířením webu města o informace o činnosti OSPOD(kritérium 3b)
Projekt nemá partnera.
Novela zákona č.359/1999 Sb., sociálně právní ochrany dětí, ve znění pozdějších předpisů přináší řadu změn, na které musí reagovat OSPOD MěÚ Tišnov v oblasti vzdělávání referentů, a to především v oblasti přípravy standardů kvality a jejich aplikace, oblasti náhradní rodinné péče, činnosti OSPOD preventivní a poradenské, opatření sociálně-právní ochrany dětí, správní řízení, řízení před soudy. Projekt bude probíhat 17 měsíců a zajištění realizačního týmu bude v počtu 2 osob. Cílovou skupinou projektu jsou zaměstnanci OSPOD MěÚ Tišnov. Projekt bude realizován prostřednictvím naplňování klíčových aktivit a monitorovacích indikátorů projektu. Klíčovou aktivitou č.1 je řízení projektu, které bude realizováno prostřednictvím osoby projektového manažera. Veškeré činnosti řízení projektu budou realizovány v souladu s metodickými příručkami z OP LZZ. Náplní této klíčové aktivity je kromě řízení projektu manažerem projektu participace na aktivity spojené se systematickou práci v orgánu OSPOD a aktivity s tím související např. ověřování nových metod v praxi, jejich vyhodnocování a pod. Druhou klíčovou aktivitou je výkon činnosti pracovníka OSPOD. Nový přijatý pracovním se bude podílet na nastavení standardů kvality práce OSPOD, zavádění nových metod, jejich pilotních ověřovaní a vyhodnocování v praxi. Součástí náplně této aktivity je zajištění materiálního a technického vybavení referenta OSPOD s ohledem na výkon sociálně-právní ochrany na pracovišti i mimo něj. Třetí klíčovou aktivitou je profesní vzdělávání pracovníků OSPOD. V rámci této aktivity bude na základě průzkumu trhu vybrán dodavatel služby pro poskytnutí vzdělávání pracovníků v akreditovaných kurzech dle podmínek výzvy C2. Předpokládané vzdělávání proběhne v období únor 2014 - květen 2015 v rozsahu 9 pracovních dnů pro 6 pracovníků OSPOD MěÚ Tišnov. Cílem čtvrté aktivity "rozšíření webu města o informace o činnosti OSPOD" je identifikace klíčových informací vztahujících se ke kritériu 3b standardů kvality OSPOD a vypracování informací o rozsahu a podmínkách poskytování OSPOD v rámci správního obvodu OSPOD MěÚ Tišnov. Tyto informace budou postupně zveřejněny prostřednictvím webových stránek města Tišnov.
1. naplnění min.personálního standardu tj. navýšení personálních kapacit o 1,0 úvazek (nezbytné pro kvalitní výkon OSPOD); 2. pořízení materiálního a technického vybavení v rámci zvýšení kvality výkonu OSPOD MěÚ Tišnov; 3. realizace profesního vzdělávání referentů OSPOD MěÚ Tišnov (účast na akreditovaných vzdělávacích kurzech); 4. rozšíření webu města o informace o činnosti OSPOD. Všechny výstupy projektu týkajících se OSPOD MěÚ Tišnov budou sladěny a začleněny do procesů a činností Odboru sociálních věcí MěÚ Tišnov a úřadu jako celku s cílem naplnit standardy kvality přílohy č.1 vyhlášky č.473/2012 Sb., o provedení některých ustanovení zákona o sociálně-právní ochraně dětí, čímž bude určena kvalita prováděné přenesené působnosti, jejíž náklady nese následně ze zákona stát.
Projekt nepočítá s mezinárodní spolupráci.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Orgány veřejné správy působící v oblasti sociální integrace. Jedná se o šest referentů OSPOD MěÚ Tišnov,tj. vedoucího odboru sociálních věcí, kurátorku pro mládež, tři stávající referentky péče o dítě a novou referentku OSPOD, celkem 6 osob, což je cílový stav projektu.