Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Od začátku projektu (1.4. 2014) dle odsouhlaseného harmonogramu jsou postupně realizovány následující rozvojové aktivity:

a)      PROJEKTOVÁNÍ SPECIFICKÝCH ZAŘÍZENÍ PRO POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL S OHLEDEM NA VYSOKOU VÝROBNÍ EFEKTIVITU, VYSOKÉ HYGIENICKÉ NÁROKY A NÍZKÉ PROVOZNÍ NÁKLADY

Našim cílem je přenést co největší část specifického a patentovaného know-how ze zahraničních inženýrských center do České republiky. Čeští inženýři budou moci využít patentovaných řešení ve své práci bez pomoci zahraničních kolegů na školení v dánském centru.Znalosti získané v inovačním centru projektové kanceláře v Dánsku bude využito ke zrychlení a zkvalitnění nabídkových řízení.

b)      PROJEKTOVÁNÍ ZAŘÍZENÍ SPLŇUJÍCÍCH NÁROČNÉ HYGIENICKÉ A BEZPEČNOSTNÍ POŽADAVKY V POTRAVINÁŘSKÉM PRŮMYSLU 

Cílem uvedené aktivity je rozvoj znalostí a dovedností při projektování výrobních zařízení, které musejí splňovat kombinaci náročných požadavků na hygienu, bezpečnost a nízkonákladovost provozu. Znalosti získané díky zkušenostem dlouholetého odborníka a současného technického konzultanta britské pobočky SPX budou využity ke zkvalitnění nabídkových řízení. Naši techničtí zaměstnanci získají podrobnější znalosti o hygienických nebo bezpečnostních výhodách konkrétních zařízení SPX, čímž zvýší svou samostatnost a nezávislost při navrhování vyšších výrobních celků. Některé specifické prvky jsou součástí ve světě patentovaných řešení, která významným způsobem přispívají ke zlepšení hygieny a efektivity provozu potravinářských linek.

c)       PRAKTICKÉ OVĚŘENÍ SPECIFICKÝCH INŽENÝRSKÝCH NÁVRHŮ A VÝPOČTŮ PŘI UVÁDĚNÍ NOVÝCH TECHNOLOGICKÝCH CELKŮ DO PROVOZU (COMMISSIONING)

Aktivita je zaměřena na praktické ověření a získání zpětné vazby z reálného uvádění do provozu nových technologických celků. Obsahem je účast konkrétního týmu projektantů technologického celku na uvádění do provozu současně se zahraničním expertem, který bude uvolněn pro sdílení této aktivity z Evropského korporátního týmu expertů zaměřených na fázi uvádění technologických celků do provozu. Specifičnost spočívá v ověření technologických návrhů založených na patentovaných (SPX), nebo specificky vyvinutých principů výpočtů pro danou aplikaci při uvádění do provozu.

d)      PROJEKTOVÉ ŘÍZENÍ

V případě tohoto vzdělávání  půjde vedle získání nových teoretických poznatků také o praktická cvičení.

 

Společnost SPX považuje  realizaci  odborného  či obecného  vzdělávání  za jeden ze svých důležitých cílů v rámci dalšího rozvoje společnosti. Vzdělávání nováčků a pokračující vzdělávání stávajících zaměstnanců  je jednou z priorit SPX.

 

Cílem projektu je umožnit zaměstnancům společnosti prohloubení jejich odborných znalostí a dovedností, získání nových zkušeností, a to prostřednictvím přenosu znalostí a zkušeností ze zahraničí.
Tento vzdělávací projekt je zaměřen na skupiny technických zaměstnanců a jeho obsahem je rozvoj systému řízení lidských zdrojů prostřednictvím klíčových aktivit, které jsou promítnuty do vzdělávacích modulů. Cílem projektu je zejména přenos znalostí a dovedností ze zahraničí a jejich využití v praxi týmem v České republice v rámci realizace projektů. Většina vzdělávacích akcí je realizována odborníky ze sesterských společností.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Zaměstnanci společnosti