Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Projekt je zaměřen na výměnu zkušeností a přenos dobré praxe při řešení vysoké nezaměstnanosti osob starších 50 let, způsobené omezeními z hlediska věku, zdravotního stavu, znalostí, ale zároveň neodůvodněných bariér na straně zaměstnavatelů.

Cílovou skupinou projektu jsou skupiny organizací, především pak úřady práce, výzkumné a vzdělávací instituce a zaměstnavatelé. Ty pak, díky nově zaváděným inovativním opatřením, mohou zprostředkovaně působit na samotné nezaměstnané osoby starší 50 let.

Smyslem aktivit projektu je poskytnout cílové skupině organizací ucelený pohled na danou problematiku, mimo jiné prostřednictvím příkladů dobré praxe ze zahraničí, a tím následně napomoci pozitivně ovlivnit vývoj situace nezaměstnanosti. Cílem je naučit klíčové aktéry v České republice efektivně pracovat s touto skupinou na trhu práce, tak aby plně využili její potenciál a umožnili jí setrvat v zaměstnání. Těchto cílů bude dosaženo přenesením vyzkoušených a osvědčených postupů a přístupů ze zahraničí a společným vývojem produktů pro podmínky České republiky.

Hlavním cílem projektu je přenos pozitivních zahraničních zkušeností do podmínek ČR a pokusit se tak přispět ke zlepšení postavení pracovníků starších 50 let na trhu práce. Specifickým cílem projektu je naučit klíčové aktéry lépe spolupracovat v oblasti zaměstnávání osob starších 50 let. Dílčími cíli je vypracování analýzy přístupů ve třech evropských zemích (Německo, Rakousko, Slovensko) a formulaci doporučení a vytvořené metodiky pro klíčové aktéry v ČR.
Úřad práce České republiky - Krajská pobočka v Českých Budějovicích Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (Slovensko) Frauenstiftung Steyr (Rakousko) BBZ Augsburg der Lehmbaugruppe gGmbH (Německo)
Klíčové aktivity: 1. Řízení projektu 2. Benchmarking inovativních opatření pro cílovou skupinu 50+ 3. Studijní cesty v zemích partnerů 4. Psychologické a ergonomické přístupy s ohledem na specifické potřeby cílové skupiny 5. Nové metody spolupráce se zaměstnavateli 6. Vytvoření inovativních přístupů a nástrojů pro ,,stříbrnou generaci“ – 50 plus 7. Pilotní ověření 8. Šíření know-how a výsledků projektu
V rámci projektu bude vytvořeno 9 inovativních produktů. Bude se jednat celkem o 6 analyticko metodických produktů jako výstupů jednotlivých odborných aktivit, 2 B-learningové kurzy a webový portál. Výstupy projektu budou formou vzdělávacích akcí pilotně ověřeny na cílové skupině. Proškoleno bude minimálně 48 osob. Zároveň v rámci plánovaných diseminačních aktivit bude informováno o výstupech projektu a touto formou proškoleno dalších minimálně 100 osob.
Ano.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

- Úřad práce ČR - Výzkumné a vzdělávací instituce - Zaměstnavatelé