Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Realizace specifických vzdělávacích kurzů a školení pro kmenové zaměstnance ke zvýšení jejich odborné a profesní dovednosti pro obsluhu a technickou podporu a údržbu strojů a zařízení na výrobu hliníkových těles. Jednotlivé KA se zaměřily na vzdělávání ve vztahu hlavně k obráběcímu centru MULTIFAST, systém automatickcýh prvků BECKHOFF, dále je smyslem naučit se rozumět a pracovat, popř. zdokonalit se v používání SW nástrojů Edgecam a Inventor, jejichž prostřednictvím se programují CNC stroje a navrhují 3D modely výrobků. V rámci projektu byl rovněž vytvořen dvoučlenný tým interních lektorů, kteří mají za úkol předávat nové poznatky ostatním a dále rozvíjet své znalosti v oblasti obráběcí technologie používané ve specifických podmínkách Fujikoki Czech s.r.o.

Celkové zvýšení odborností a profesních dovedností zaměstnanců Fujikoki Czech s.r.o., poskytujících technickou podporu a obsluhujících stroje a zařízení (automatických obráběcích linek)na výrobu hliníkových těles pro termoexpanzní ventily, montované do klimatizací osobních automobilů. Realizace odborných kurzů a komplexních školení, vždy specifických ve vazbě na konkrétní užívané stroje a řídící systémy. Vytvoření pozic interních lektorů z vybraných účastníků, kteří mají dále v rámci projektu realizovat interní školení pro ostatní zainteresované zaměstnance Fujikoki Czech s.r.o.
Nebyli
Projekt byl realizován dle plánu s drobnými změnami v 6 klíčových aktivitách (dále jen KA) v období květen 2010 až březen 2011. Jednalo se o tyto KA: 01 Obráběcí centrum MULTIFAST - školení technické podpory a údržby (zahájeno 01/11 - ukončeno 02/11), 02 Školení systému BECKHOFF (zahájeno 10/10, ukončeno 11/10), 03 Vytvoření týmu interních lektorů a realizace interních školení (zahájeno 11/10, ukončeno 03/11, 04 Systém EDGECAM - školení údržby (06/10), 05 Systém INVENTOR - školení údržby (06/10 - 9/10, 06 Koordinace a řízení projektu - tříčlenný tým fungující po celou dobu trvání projektu. KA 01 a KA 02 byly realizovány s dodavatelem vybraným na základě výběrového řízení.Drobné změny: 1) u KA 03 pozdější zahájení z důvodu potřeby důkladnější přípravy lektorů, 2) u KA 06 pracoval od 1.2. do 31.3.2011 realizační tým bez nároku na odměnu na základě DPČ - podstatné úkoly byly splněny do ledna 2011.
Do projektu resp. KA bylo zapojeno celkem 45 osob, ve všech případech zaměstnanců Fujikoki Czech s.r.o., mezi účastníky byly osoby mladší 25 a starší 50 let. Důležité je zejména, že byly vytvořeny nové nástroje pro rozvoj lidských zdrojů se zaměřením na obrábění při zohlednění specifických podmínek firmy. Jednotlivé odborné kurzy a školení byly tématicky provázané, komplexní a staly se příslibem pro dlouhodobou přínosnost a udržitelnost. Zároveň je třeba zdůraznit, že specifičnost lokálních podmínek výrazně omezuje odbornou přenositelnost. Podpořené osoby získaly obsáhlé a jedinečné poznatky, které mohou dlouhodobě uplatňovat i při inovaci výrobní technologie (postupné zlepšování, navrhování nových postupů a metodických přístupů, vylepšování a technické vyjasňování ve vztahu k užívaným technologiím). Byli připraveni dva interní lektoři, kteří při jimi vedených následných kurzech zvyšovali odbornou úroveň dalších zaměstnanců díky získání jedinečného know-how. Interní vzdělávání v této podobě je účinnější a méně náročné než vysílání vybraných jednotlivých pracovníků na externí kurzy, nemluvě o plnění potřeby rozvoje přímo ve vazbě na konkrétní pracoviště. Projekt vytvořil základy pro systém dalšího vzdělávání v podniku
KA 01 byla realizována zahraničním dodavatelem, švýcarskou společností MIKRON SA Agno. Tato firma zajistila erudovaného lektora, který provedl týdenní školení přímo na konkrétním pracovišti, obráběcí hale společnosti Fujikoki Czech s.r.o. MIKRON je zároveň výrobcem 4 obráběcích center a dodavatelem obráběcích celků (výrobních linek), umístěných na obráběcí hale.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Pracovníci oddělení výrobního inženýrství (údržba). Obsluha obráběcích linek (vedoucí směn, mistři, operátoři, operátoři vizuální kontroly, seřizovači). Další pracovníci podílející se na organizačním zajištění a průvodních činnostech (vedení výroby, bezpečnost práce, řízení lidských zdrojů).