Projekt navazuje na genderový audit, který ve firmě HENNLICH proběhl na přelomu 2011/12, a který byl významným nástrojem reflexe potřeb zaměstnaných a zjištění jejich ne/souladu s firemní politikou. Dále vychází z průzkumů mezi zaměstnanými a z nedostatečného řešení dané problematiky v ústeckém regionu, regionu vyznačujícím se dlouhodobě vysokou mírou nezaměstnanosti.
S rostoucí velkostí původně rodinné firmy, dnes významného zaměstnavatele v regionu, vyvstala ve firmě potřeba nastavení a optimalizace organizačních procesů ve vazbě s prosazování RP žen a mužů a realizací cílených opatření pro work-life balance svých zaměstnaných. Lidské zdroje jako hodnota jsou zakomponovány ve vizi společnosti.
Harmonogram 1.11.2012 -31.10.2014
KA 1 Práce s lidskými zdroji (implemenatce kr.dobého plánu rovnosti) KA 2 Alternativně do práce (implemenatce kr.dobého plánu rovnosti) KA 3 HENNLICH Baby Club (implemenatce kr.dobého plánu rovnosti) KA 4 Vytvoření středně- a dlouhodobého plánu rovnostiKA 5 Šíření výstupů projektu a osvětaKA 6 Monitoring a evaluace projektu
Aktivity 1-4 jsou v členění na implementaci konkrétních opatření v rámci krátkodobého plánu rovnosti (horizont 2 roky) a vytvoření středně a dlouhodobého plánu rovnosti (5 a 10 let) jako základu pro implementaci po ukončení projektu.