Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Vzdělávací aktivity v rámci tohoto projektu jsou zaměřeny na většinu kategorií zaměstnanců nemocnic, dle zjištěných potřeb v rámci dotazníkového šetření a dle požadavků na konkrétní pracovní místa, která zastávají. Zvýšená pozornost je věnována především ženám nad 50 let, které jsou zapojeny do kurzů zaměřujících se na problematiku, kterou využijí při plnění svých pracovních povinností nejvíce nebo která jim umožní rozšířit okruh specializovaných činností. Tyto činnosti budou moci ženy nad 50 let ve zdravotnictví vykonávat bez odborného dohledu. Žadatel zjistil, že právě tato kategorie žen se často z časových i rodinných důvodů nezúčastňovala celého specializačního vzdělávání, které by jim prohloubilo odborné znalosti. Projekt tento handicap napravuje tím, že zařazuje do vzdělávacího plánu kurzy, které jsou běžnou součástí specializačního vzdělávání tak, jak požaduje legislativa Ministerstva zdravotnictví ČR.            
Hlavním cílem projektu je zvýšit kvalifikaci zaměstnanců, dodat nové vědomosti, znalosti a dovednosti tak, aby se stali specialisty na danou zdravotní problematiku v uvedených regionech Olomouckého kraje. Pozornost je upřena zejména na zvýšení kvalifikace pracujících v Iktovém centru a na oddělení intenzivní metabolické péče, kde byla identifikována největší potřeba vzdělávání. Otevření těchto oddělení je podmíněno zajištěním vyškoleného personálu, který si tak zvýší svoji vlastní adaptabilitu, rozvine kompetence potřebným směrem. Cíle specifické: -zvýšení kvalifikace zdravotníků (lékařů a NLZP) -zvýšení kvalifikace THP -vzdělávání v souladu s aktuálními trendy a potřebami ve zdravotnictví. Cíle budou naplněny pomocí šesti klíčových aktivit podporujících 389 zaměstnanců nemocnic.
Projekt nemá partnery.
Cílem projektu je zvýšení adaptability zaměstnanců a konkurenceschopnosti Středomoravské nemocniční a.s. v Olomouckém kraji. Tohoto cíle bude dosaženo prostřednictvím rozšíření vědomostí, zvýšení kvalifikace, získání nových znalostí a dovedností zdravotnického personálu a THP tří regionálních nemocnic náležejících pod společnost žadatele. Aktivita projektu zaměřená na odborné vzdělávání zdravotníků a THP v oblastech zaměřených na právo a ekonomiku ve zdravotnictví umožní těmto zaměstnancům stát se specialisty na danou problematiku, což přispěje ke správnému řízení chodu nemocnic. Vzdělávání zdravotníků (lékařů a NLZP) v problematice Iktového centra a intenzivní metabolické péče zvýší nejen jejich odbornou úroveň, ale také omezí případné dopady poskytování specializované péče neodbornými zaměstnanci. Vzdělávací aktivity jsou tedy zaměřeny na většinu kategorií zaměstnanců, a to dle potřeb konkrétních pracovních míst, která zastávají. Tento projekt v souladu s výzvou k předkládání grantových projektů OP LZZ věnuje zvláštní důraz na věkovou skupinu nad 50 let. Vzdělávacími aktivitami v rámci tohoto projektu bude podpořeno celkem 389 zaměstnanců tří regionálních nemocnic, z čehož 165 zaměstnanců spadá do věkové skupiny nad 50 let. Potřeba proškolení výše uvedeného počtu osob, zaměstnanců nemocnic, byla identifikována zavedeným systémem poptávky po vzdělávacích aktivitách, šetřením spokojenosti zaměstnanců nemocnic formou průzkumů realizovaných v letech 2009 a 2010 zaměřených na zjištění vzdělávacích potřeb. Výstupem z realizace všech vzdělávacích aktivit budou nejen odborně vzdělaní zaměstnanci nemocnic, ale také dojde k vytipování specialistů, kteří se budou během své pracovní činnosti věnovat více a velmi kvalitně dané problematice. Zaměstnanci nemocnic zapojeni do realizace projektu se také mohou stát "učiteli" v dané problematice pro mladší kolegy či nově zaměstnané osoby a zároveň zvýší svoji uplatnitelnost na trhu práce.
Výsledkem projektu je především naplnění monitorovacích indikátorů: Počet podpořených osob - 389 Počet podpořených organizací - 1 Počet úspěšných absolventů kurzů - 469 Počet nově vytvořených/inovovaných produktů - 2
Projekt není zaměřen na mezinárodní spolupráci.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinu projektu tvoří NLZP a lékáři. NLZP znamená nelékářský zdravotnický pracovník, pro projekt jde např. o sestry, fyzioterapeuty, zdravotnické asistenty. Celkem bude v rámci vzdělávacích aktivit tohoto projektu proškoleno 469 osob, přičemž některé osoby se mohou zúčastnit i několika kurzů. Z těchto 469 proškolených osob spadá 165 osob do věkové skupiny nad 50 let. 469 osob je tvořeno 370 ženami a 99 muži.