Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Projekt AKTIVIZACE připravuje osoby se zdrav.postižením ke vstupu na trhpráce formou dlouhodobého a pravidelného poradenství, edukace a následného umístění na nově vytvořených tréninkových prac.místech.Projekt řeší dlouhodobý problém nezaměstnanosti OZP a reflektuje konzervativní přístup k nabídce pracovních míst pro OZP. Nabídka programů podpory pro OZP při přípravě ke vstupu na trh práce (chr.prac.místa/dílny, tréniková prac.místa, apod.) je v regionu ČB velice omezená. OZP jsou umísťované na nekvalifikované pozice (vrátný, hlídač, uklízečkaatd.) z důvodu zdravotních omezení, ale také nízkého sebevědomí, nedostatečné kvalifikace a neochoty zaměstnavatelů. Cílem projektu je připravit min. 24 OZP ke vstupu na trh práce v regionu ČB. Program stavíme na 4 hlavních aktivitách:

1/JOB KLUB - 12 měs., min 24 podpoř. osob, skupinová setkání, individuální poradenství, volný JK

2/EXKURZE - umožní přímý kontakt s různými typy zaměstnavatelů a rozdílně náročnou pracovní činností, 24 podpoř. osob

3/ tři KURZY - Operátor, Organizační a administrativnípracovník, Fundraiser, které nabízí alternativu ke kurzům rukodělných činností pro OZP a současně mají vazbu na aktuální nabídku na trhu práce v okrese ČB, 20 podpořených osob

4/ TRÉNINKOVÁ PRACOVNÍ MÍSTA - celkem 6 úvazků na 6 měsíců, 2 úvazky o.s.Kolumbus, 4 úvazky ATODA Telemarketing, spol. s r.o., pravidelná a osobní podpora supervizora, další trénink dovedností.

Dlouhodobým cílem projektu je 60% úspěšnost (re)integrace účastníků projektu na trh práce.

Žadatel, ČAPZ, i partner projektu, o.s. KOLUMBUS, pracují dlouhodobě s CS,žadatel do projektu přináší zkušenost s projektovým vedením, s realizací tréninkových míst a vzdělávacích aktivit, partner projektu doplňuje kvalitu realizačního týmu o zkušenost s prac. a soc. integrací a znalost trhu práce v okrese ČB ve vztahuk OZP.

Projekt AKTIVIZACE připraví skupinu min. 24 osob ke vstupu na trh práce na Českobudějovicku formou dlouhodobého a pravidelného poradenství, edukace a praxe na tréninkových pracovních místech. V průběhu projektu naváže CS aktivní kontakt s vybranými zaměstnavateli a zprostředkovateli práce v ČB. Naším cílem je, aby 60% účastníků projektu bylo úspěšně (re)integrováno na trh práce do 05/2014 a to na volných prac. místech (v rámci JČK) či u zaměstnavatelů, kde budou realizované exkurze a tréninková prac.místa. Způsob naplnění cíle projektu: -JOB KLUBU - pravidelná skupinová setkání, individuální poradenství, 12 měsíců, 24 osob -KURZY "Operátor", "Org/Admin pracovník/ice", "Fundraiser" - 20 osob -TRÉNINKOVÁ PRACOVNÍ MÍSTA - 6 úvazků, 6 měsíců, min.2 zaměstnavatelé, 12 osob
o.s. KOLUMBUS (http://www.os-kolumbus.org)
Program podpory stavíme na 4 hlavních aktivitách: 1/JOB KLUB - 12 měs., min 24 podpoř. osob, skupinová setkání, individuální poradenství, volný JK 2/EXKURZE - umožní přímý kontakt s různými typy zaměstnavatelů a rozdílně náročnou pracovní činností, 24 podpoř. osob 3/ tři KURZY - Operátor, Organizační a administrativní pracovník, Fundraiser, které nabízí alternativu ke kurzům rukodělných činností pro OZP a současně mají vazbu na aktuální nabídku na trhu práce v okrese ČB, 20 podpořených osob 4/ TRÉNINKOVÁ PRACOVNÍ MÍSTA - celkem 6 úvazků na 6 měsíců, 2 úvazky o.s.Kolumbus, 4 úvazky ATODA Telemarketing, spol. s r.o., pravidelná a osobní podpora supervizora, další trénink dovedností. Dlouhodobým cílem projektu je 60% úspěšnost (re)integrace účastníků projektu na trh práce.
Konkrétními výstupy projektu budou: - minimálně 24 podpořených osob z CS v rámci Job klubu (KA3) - 20 osob podpořených formou vzdělávacích kurzů (KA 5, 6, 7) - minimálně 12 osob na nových (tréninkových) pracovních místech v rozsahu 6 úvazků na 6 měsíců u zaměstnavatelů z NNO i komerčního sektoru
Ne

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Projekt je určen výhradně osobám se zdravotním postižením (definice dle Ustanovení § 67 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti) a osobám zdravotně znevýhodněným (dle rozhodnutí ÚP). Projekt nerozlišuje mezi osobami s tělesným či duševním hendikepem. Naopak, usiluje o heterogenitu cílové skupiny s cílem nabídnout účastníkům kontakt i s jiným typem postižení a možností vytvořit diády (tělesný, duševní hendikep), ve kterých by si mohli účastníci vzájemně kompenzovat postižení.