Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Projekt je zaměřen na další (odborné) vzdělávání sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách prostřednictvím akreditovaných vzdělávací kurzů pro další vzdělávání těchto pracovníků dle zákona č. 108/2006 Sb. Kurzy jsou zaměřeny na problematiku domácího násilí a krizové pomoci (pomoc pro osoby v krizi), zároveň výrazně posiluje oblast prevence v této problematice. Vzdělávací program je rozdělen do sedmi bloků. Jedná se o samostatné, 8hodinové kurzy, které jsou koncipovány tak, aby je mohli účastníci  libovolně kombinovat. Kurzy se věnují dvěma tématům: DOMÁCÍ NÁSILÍ Nabízena jsou 4 témata (legislativa, zdravotní problematika, komunikace a rodina ve vztahu k domácímu násilí). Cílem je seznámit účastníky se základní problematikou a naučit je reagovat na potřeby takových klientů (uživatelů služeb). KRIZOVÁ  POMOC Nabízena jsou 3 témata (úvod do problematiky, zaměření na zletilé a na nezletilé). Cílem je seznámit účastníky s aspekty pomoci osobám v krizi. Tato problematika se dotýká širokého spektra uživatelů služeb a je potřebným tématem dalšího vzdělávání. V rámci projektu je počítáno s konáním 79 kurzů, které budou poskytovány sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách zaměstnaných u registrovaných poskytovatelů sociálních služeb v Jihočeském kraji. Program je veden interaktivní formou a je doplněn publikací pro udržení získaných znalostí (metodická příručka krizové pomoci, s ISBN v elektronické podobě). V závěru projektu proběhne odborný workshop a bude vypracována Analýza vzdělávání v Jihočeském kraji z pohledu potřeb poskytovatelů sociálních služeb a jejich zaměstnanců. Aktivity vycházejí ze SPRSS JčK a potřeb poskytovatelů sociálních služeb, kdy tyto organizace projevily značný zájem o námi nabízené kurzy. V rámci projektu bude dosaženo: - vzniku 2 inovovaných produktů - proškoleno 270 osob - 800 osob úspěšně absolvuje kurz

Hlavním cílem projektu je realizace kurzů - dalšího (odborného) vzdělávání sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách. Těmto cílovým skupinám budou poskytnuty akreditované vzdělávací kurzy pro jejich další vzdělávání dle zákona č. 108/2006 Sb
Není relevantní.
Projekt lze rozdělit do hlavních třech fází. 1. Příprava na realizaci vzdělávacího programu V počátku projektu proběhne aktivita zaměřená na přípravu realizace vzdělávacích programů. 2. Samotná realizace vzdělávacího programu Nejpodstatnější část projektu, která trvá nejdelší období. V rámci této aktivity proběhne všech 79 kurzů, jak je výše popsáno. 3. Závěrečný workshop Tato aktivita je shrnutím celého projektu, prezentací jeho výstupů i vzniklé Analýzy vzdělávání v Jihočeském kraji. Je naplánována na úplný konec projektu.
V rámci projektu bude zrealizováno 79 kurzů pro další vzdělávání sociálních pracovník a pracovníků v sociálních službách, v souladu s požadavky na další vzdělávání, definované zákonem 108/2006 Sb. O sociálních službách. Každý kurz má časovou dotaci 8 hodin. Kurzy jsou zaměřeny na problematiku domácího násilí a oblast krizové pomoci. Celkem je v nabídce sedm kurzů. V rámci projektu se kurzů zúčastní 270 osob z uvedených CS, kdy jim budou poskytnuty kurzy dle jejich volby. Předpokládáme 800 úspěšných absolventů. V průběhu kurzu vznikne metodická pomůcka - publikace týkajících se problematiky krizové pomoci. Je určena jak pro účastníky kurzu, tak ale i pro širokou odbornou veřejnost (poskytovatelé sociálních služeb, spolupracující profese, instituce a organizace z oblasti sociálních služeb). Metodická publikace je koncipována tak, aby byla využitelná i pro osoby, které se nezúčastní kurzu. Bude vydána v elektronické podobě, tak aby byly minimalizovány náklady jak na její tvorbu, ale zejména následně na její šíření. To umožní publikaci efektivněji šířit co největšímu množství osob a organizací, které ji mohou využít. Publikace bude opatřena ISBN. Tento proces byl před podáním žádosti konzultován s Národní agenturou ISBN v ČR Dalším výstupem projektu bude ANALÝZA vzdělávání v Jihočeském kraji z pohledu potřeb poskytovatelů sociálních služeb a jejich zaměstnanců. Analýza bude zpracována a distribuována v elektronické podobě.
Není relevantní.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinou projektu jsou pracovníci poskytovatelů sociálních služeb, zapsaných v registru poskytovatelů sociálních služeb. V rámci projektu se zaměřujeme na ty poskytovatele sociálních služeb, kteří působí na území Jihočeského kraje. Aktivity projektu jsou určeny pro : - pracovníky v sociálních službách - sociální pracovníky poskytovatelů sociálních služeb zaspaných v registru poskytovatelů sociálních služeb (dle zák. 108/2006 Sb.)