Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Projekt "Vzdělávání v Nových Zámcích, aneb buďme lepší!" je zaměřen na komplexní rozvoj zaměstnanců - pracovníků v sociálních službách a sociálních pracovníků tak, aby v maximální míře zvýšili svou profesní úroveň, což by se výrazně projevilo na kvalitě péče o naše klienty - dospělé osoby v nepříznivé životní situaci - s mentálním a mnohdy i fyzickým handicapem.

 

Pro zlepšení šance klientů (především na jejich integraci) jsme zvolili strategii mít zaměstnance na takové odborné úrovni, aby:

1. rozvíjeli vlastní iniciativu a své invenční schopnosti přenášeli na klienta

2. byli odborně zdatní, aby zacílení jejich snahy bylo účinné

3. byli motivovaní do jakékoliv činnosti - spokojený zaměstnanec = spokojený klient. Tím také předejdeme syndromu vyhoření a obecně platí, že co mě baví, to dělám lépe a kvalitněji.

 

Prostřednictvím 2 klíčových aktivit chceme v průběhu 21 měsíců docílit komplexního rozvoje 56 zaměstnanců a zajistit kvalitu poskytovaných služeb srovnatelnou s vyspělými zeměmi EU.

Projekt "Vzdělávání v Nových Zámcích, aneb buďme lepší!" je zaměřen na zvyšování odborných znalostí vlastních zaměstnanců, tj. pracovníků v sociálních službách. Tím chceme nejen naplnit povinnost stanovenou zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ale také natolik zkvalitnit činnost zaměstnanců, aby byli naši klienti maximálně spokojeni a potřeby, které mají, byly maximálně naplňovány.
Projekt není realizován jako partnerský.
V průběhu 21 měsíců (od října 2013 do června 2015) proběhne v rámci uceleného, komplexního vzdělávacího plánu 10 tematických školení zaměřených na techniky práce pomáhající integraci klienta a 5 školení zaměřených na rozvoj osobnostních dovedností zaměstnanců podporující jejich činnost a motivující je do další práce. Na začátku projektu bude vyhlášeno výběrové řízení na akreditovaného vzdělavatele.
Prostřednictvím projektových aktivit bude podpořeno 56 účastníků, z toho: - 9 sociálních pracovníků - 47 pracovníků v sociálních službách.
Projekt není založen na mezinárodní spolupráci.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílová skupina, tj. 9 sociálních pracovníků a 47 pracovníků sociálních služeb bude do projektu zapojena v rámci ucelených akreditovaných školicích bloků. Jednotlivá školení budou realizována prostřednictvím externího akreditovaného vzdělavatele, který bude realizovat jednotlivé kurzy na území města Litovel - Mladeč. Pracovníci v sociálních oblastech budou rozděleni do skupin (max. 14 osob) tak, aby 1. reflektovaly stanovený počet účastníků ve skupině dle příslušné akreditace a 2. aby absorpce vzdělávání byla co nejvyšší - menší skupinky mají výhodu v tom, že se jednotlivým účastníkům může více věnovat. Dalším smyslem rozdělení do menších skupin je fakt, že mají naše rezidenční zařízení nepřetržitý provoz, a tak se i v době školení musí stoprocentně zajistit plný chod. Absence menšího počtu zaměstnanců je v tomto případě zásadní.