Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Projekt je zaměřen na pomoc při vytváření podmínek pro slaďování rodinného a profesního života žen ve Zlínském a Olomouckém kraji, které mají zájem zahájit podnikatelskou činnost.

 

Cílovou skupinu bude tvořit celkem 48 osob, které mají zájem zahájit vlastní podnikatelskou činnost. V každém kraji bude cílová skupina rozdělena do dvou skupin po 12 osobách, které projdou jednotlivými aktivitami projektu:

 

1. Vstupní modul "Jak na podnikání?"

Zahrnuje výukové bloky: 

- Poznej svůj potenciál

- Základy účetnictví

- Základy práva

- Marketing za účelem podnikání

- Gender problematika

- Vypracování podnikatelského záměru

 

2. Obhajoba podnikatelského záměru

Zahrnuje workshop obsahující:

- obhajobu podnikatelských záměrů - komise vybere 4 nejlepší podnikatelské záměry v každé skupině.

- vystoupení podnikatelek z daného regionu (zástupci partnerů, účastnice projektu) za účelem motivace CS životními příběhy

 

3. Podnikání s asistencí v miniinkubátoru (MI) pro 4 účastnice z každé skupiny

Zahrnuje:

- Materiální podporu MI - vybavení kanceláře, notebook, tiskárna, kancelářské pomůcky;

- Podpůrné služby MI - recepce s rozšířenou pracovní dobou včetně recepční; mentoring v oblasti účetnictví, práva, marketingu a kariérní poradenství a to formou e-poradenství na webovém portálu a formou osobního poradenství; hlídání dětí v dětském koutku.

 

Výuka v rámci všech aktivit je uzpůsobena potřebám žen tak, aby dokázaly sladit svůj profesní i rodinný život. Účastnicím projektu bude zajištěno hlídání dětí v dětském koutku a propláceny cestovní výlohy.

 

Důležitou součástí projektu je vytvoření publikací "Gender problematika v podnikatelské činnosti". Projekt celkově klade velký důraz na osvětu gender problematiky, která je zahrnuta do všech výukových aktivit a také na slaďování rodinného a pracovního života žen.

1. Rychlejší začlenění ohrožených žen do pracovního procesu a jejich podpoření v zahájení samostatné výdělečné činnost a vnesení souladu mezi pracovní a rodinnou část života. 2. V rámci projektu se vytvoří partnerství mezi vybranými institucemi ve Zlínském i Olomouckém kraji s cílem pozitivně ovlivnit vnímání problematiky rovných příležitostí žen a mužů a vyvolat diskuzi o této hlavní diskriminační bariéře na současném trhu práce. 3. V rámci projektu budou vytvořeny 2 miniinkubátory (ve Zlínském a Olomouckém kraji), v jejichž prostorech zahájí postupně 16 účastnic projektu samostatně výdělečnou činnost. 4. Podpora 48 účastnic projektu ve formě vzdělávacích aktivit a poradenství.
1. Okresní hospodářská komora Olomouc 2. Dobrovolný svazek obcí mikroregionu Moštěnka 3. DUHA Klub Rodinka
Projekt v plánované délce 24 měsíců byl zahájen 1. listopadu 2012. Je zaměřen na pomoc při vytváření podmínek pro slaďování rodinného a profesního života žen ve Zlínském a Olomouckém kraji, které mají zájem zahájit podnikatelskou činnost. Cílovou skupinu bude tvořit celkem 48 osob, které mají zájem zahájit vlastní podnikatelskou činnost. V každém kraji bude cílová skupina rozdělena do dvou skupin po 12 osobách, které projdou jednotlivými aktivitami projektu. Aktivity budou zaměřeny na zvýšení odborných znalostí z oblasti účetnictví, práva a marketingu potřebných do začátků podnikání, dále na vypracování vlastního podnikatelského záměru a jeho obhajobu před odbornou komisí. Vždy 4 nejlépe hodnocené podnikatelské záměry v každé skupině a každém kraji budou mít šanci být realizovány v praxi, kdy účastnice projektu budou moci začít podnikání s 6-ti měsíční podporou ve formě kanceláře, vybavení a kancelářského servisu včetně hlídání dětí v dětském koutku zdarma. Součástí projektu je podpora účastnic ve formě individuálního odborného poradenství a poradenská činnost mentora po celou dobu účasti v projektu a v začátcích podnikání.
1. Nabídka vzdělávacích aktivit v rámci Vstupního bloku pro 48 žen cílové skupiny. 2. Zajištění obhajoby podnikatelských záměrů účastnic projektu. 3. Podnikání s asistencí v miniinkubátoru pro16 účastnic projektu.
Není uvažována.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

1. Ženy začínající podnikání a vykonávající samostatnou výdělečnou činnosti. 2. Dlouhodobě nezaměstnané ženy (pro účely oblasti podpory 3.4 se jedná o ženy nezaměstnané déle než 6 měsíců). 3. Ženy vracející se po rodičovské dovolené nebo péči o závislého člena rodiny na trh práce.