Veřejný detail projektu

Informace o projektu

 

Vytvoření místního partnerství s cílem snižovat genderově znevýhodněné postavení nezaměstnaných žen na trhu práce v regionu Ostrava pramenící z genderových stereotypů v myšlení společnosti, z dělby práce v rodině.

Primárním cílem je na základě pilotáže inovativního přístupu k dlouhodobě nezaměstnaným ženám spočívajícího ve vedení žen k uvědomění si svých silných stránek a posílení jejich sebevědomí, prokázat efektivnost této metody, která bude dle kvalifikovaných odhadů pro 25% účastnic natolik efektivní, že se po jejím absolvování uplatní na trhu práce. A toto povede k sekundárnímu cíli, na základě dosažených prokazatelných výsledků využití tohoto inovativního nástroje pro ženy, vyvolat systémovou změnu v přístupu k dlouhodobě nezaměstnaným ženám a to s ohledem na naplňovaní jejich rovných příležitostí na trhu práce. 

Pomocí tematické sítě využijeme již v praxi úspěšně zavedený německý nástroj efektivního začleňování na trh práce.(http://www.profilpass-online.de/) Společnost ALVIT - inovace a vzdělávání, provede transfer této inovativní metody v regionu Ostrava. Společnost COFET, a.s. tento nový inovativní nástroj na základě svých zkušeností ověří v praxi na CS. Úřad práce ČR, krajská pobočka v Ostravě, kontaktní pracoviště Ostrava bude tuto tématickou síť aktivně podporovat a zajistí CS. Nezisková organizace Rovné příležitosti bude v rámci vytvořeného partnerství zajišťovat odborníky na gendrové otázky, publicitu projektu a podporovat celkově naplňování rovných podmínek žen na trhu práce v rámci cílů projektu.

 

V rámci projektu bude podpořeno 120 dlouhodobě nezaměstnaných žen. Dále 30 pracovnic ÚP. Počet úspěšných absolventů aktivit bude 144 účastníků projektu.
Úřad práce ČR, krajská pobočka Ostrava ALVIT – INOVACE A VZDĚLÁVÁNÍ s.r.o. ROVNÉ PŘÍLEŽITOSTI, o.s.
Klíčové aktivity KA 01 Adaptace úspěšného německého systému a jeho aplikace a přizpůsobení na míru potřebám CS KA 02 Práce s cílovými skupinami KA 03 Prosazování systémových změn způsobu práce s CS v rámci genderové rovnosti KA 04 Genderově osvětová a propagační činnost
V rámci projektu bude podpořeno 120 dlouhodobě nezaměstnaných žen. Dále 30 pracovníků/nic ÚP. Počet úspěšných absolventů aktivit bude 144 účastníků projektu. Bude vytvořen jeden inovovaný produkt, který se bude aplikovat v rámci systémové změny při práci s dlouhodobě nezaměstnanými ženami.
Projekt nevyužívá mezinárodní spolupráci.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovými skupinami jsou dlouhodobě nezaměstnané ženy zaměstnanci/kyně ÚP ČR