Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Hl. důvodem realizace projektu je nejednotný přístup k řízení podpory VaVaI na území ČR. Očekávaným přínosem projektu (cílem) je zefektivnění poskytování podpory VaVaI na území ČR ze strany organizací veřejné správy a do budoucna i sjednocení způsobů a podmínek pro potřeby poskytování podpory VaVaI. Zefektivnění fungování celé oblasti VaVaI a především TA ČR jako její součástí bude znamenat efektivnější vynakládání veřejných prostředků na financování podpory VaVaI. Pro tyto účely vzniknou v rámci projektu odpovídající výstupy.

Projekt obsahuje 7 hlavních (věcných) aktivit:

1) Zmapování a posouzení významu výzkumu, vývoje a inovací ve strategických dokumentech veřejné správy

2) Nastavení nového rámce pro odbornou podporu státní správy

3) Příprava nových analytických metodik hodnocení VaVaI

4) Zefektivnění spolupráce s externími experty TA ČR

5) Příprava činnosti inovačního think-tanku

6) Zefektivnění poradenských služeb v rámci TA ČR a pilotní ověření jejich poskytování

7) Zvýšení informovanosti veřejné správy  o inovacích a nastavení systému vzdělávání zaměstnanců organizací

veřejné správy v oblasti VaVaI a zavedení metody PCP

Mezi konkrétní výstupy (indikátory) projektu lze zařadit především:

-Počet podpořených organizací: 1

- Počet podpořených osob: 295

- Počet úspěšných absolventů 45

- Počet inovovaných produktů: 15

Hlavním cílem projektu je zefektivnění poskytování podpory VaVaI na území ČR ze strany organizací veřejné správy a zvýšení vnitřní efektivity TA ČR. Jedná se o globální cíl, který bude naplněn osmi vzájemně působícími SMART cíli: - sjednocení systému strategického řízení v oblasti VaVaI - nastavení systému odborné podpory organizací veřejné správy v oblasti VaVaI - nastavení systému analýzy dat využitelnosti v oblasti VaVaI - optimalizace zapojení expertů do systému podpory VaVaI - zavedení koordinace organizací veřejné správy v oblasti VaVaI - zefektivnění metodických a poradenských služeb TA ČR - zavedení PCP - podpora informovanosti a vzdělanosti zástupců organizací VS
0
Hlavním důvodem realizace projektu bylo zajištění podkladů, metodik a doporučení pro efektivnější řízení a koordinaci podpory VaVaI a pro efektivnější fungování TA ČR jako jednoho z významných prvků tohoto systému. TA ČR realizací dílčích klíčových aktivit (KA) získala podklady konzultované a ověřené dalšími významnými aktéry inovačního prostředí v ČR, které mohou posloužit k lepšímu nastavení řízení VaVaI jak v samotné TA ČR, tak je TA ČR připravena je dát k dispozici klíčovým strukturám řízení VaVaI v ČR. Formálně TA ČR splnila podmínky stanovené projektu z OP LZZ, zpracovala všechny výstupy/produkty, přičemž v oblasti indikátorů stanovené cíle výrazně překročila. Z původně předpokládaného počtu 290 podpořených osob bylo v rámci realizace projektu podpořeno 522 osob z oblasti veřejné správy a další desítky mimo tuto oblast. Pokud jde o počet úspěšných absolventů, bylo toto číslo navýšeno ze 45 na 235.
Výsledky jednotlivých KA: KA 1: - 15 strategický map VaVaI rezortů - 14 strategických map krajů a hl. m. Prahy - Strategická mapa VaVaI - Scénář přípravy strategie ČR KA 2: - Návrh modelu odborné podpory veřejné správy a doporučení pro jeho implementaci KA 3: - Studie proveditelnosti pro implementaci modelu k hodnocení nepřímých dopadů VaVaI (Star Metrics) - Návrh aplikace referenčního modelu TAFTIE v podmínkách ČR + příloha Indikátory - Metodika kontrafaktuálních analýz - Podklady a metodiky pro implementaci analytických služeb – Interim evaluace programu Omega a Centra kompetence - Metodika postupů shlukové analýzy - Metodické podklady k aplikacím těžení dat a vyhledávání textu KA 4 - Metodika managementu externích expertů v rámci TA ČR KA 5 - Funkční platforma inovačního think-tanku s nastaveným systémem pravidelné komunikace a rámce činnosti KA 6 - Metodika poradenského centra v oblasti specifických témat přípravy a realizace projektů - Metodika poradenství při exportu výsledků výzkumu - Metodika poradenství v oblasti odpočtu výdajů na VaV od základu daně - Analýza možností využití nových nástrojů k podpoře VaV KA 7 - Metodika využití informačních nástrojů/zdrojů - Nastaveny moduly pro vzdělávání zaměstnanců veřejné správy v oblasti VaVaI - Metodika pro potřeby využití metody PCP ve specifických podmínkách ČR

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Mezi cíl. skupiny projektu se řadí správní úřady, OSS, úřady ÚSC a zaměstnanci těchto úřadů a organizace a organizační složky zřizované/řízené těmito úřady a jejich zaměstnanci.