Veřejný detail projektu

Informace o projektu

V rámci projektu plánujeme 3 klíčové aktivity.

Klíčová aktivita č. 1 zahrnuje řízení a administraci projektu.

Klíčová aktivita č. 2 zahrnuje školení určené seřizovačům. Ti si budou rozšiřovat znalosti s cílem nahradit v některých úkonech odborníky z oddělení údržby. Konkrétně budou schopni po absolvování školení vyměňovat a opravovat součástky na stojích a zařízeních. Náplní školení je seznámení se s oblastmi mazání, mechanika, pneumatika, elektrika a hydraulika, a to v souvislosti s konkrétními stroji, na kterých budou provádět opravy a výměny.

Klíčová aktivita č. 3 je zaměřena na pracovníky zaměstnané na oddělení údržby. Podmínkou pro plynulou a efektivní výrobu není jen znalost dodržování standardů BPS, kvality, štíhlé výroby a jiné, ale také rychlá reakce na závady strojů a jejich operačních a řídicích systémů. Ve výrobě je velký počet techniky (CNC stroje,...), některé speciálně vyvíjené pro firmu Bosch. V případě problému je nutné volat servis přímo od výrobce, neboť technologie a zařízení jsou často chráněna know-how výrobce a servis může zajistit pouze výrobce. V mnoha případech ale nabízí výrobce strojů a zařízení školení, která by měla pomoci pracovníkům údržby řešit problémy samostatně, tedy operativně a s co nejmenšími časovými ztrátami a ztrátami ve výrobě. Z těchto zaměstnanců se dále budou rekrutovat interní lektoři, kteří budou svoje znalosti předávat dále.

Cílem projektu je proškolit seřizovače, kteří mají přímý kontakt se zařízeními a stroji ve výrobě. V případě poruchy musí zavolat pracovníky údržby, kteří závadu odstraní. Seřizovači by měli být v rámci projektu proškoleni ve speciálním školení, po jehož absolvování by měli být schopni jednodušší závady odstranit sami. Budou proškoleni v oblastech mazání, mechanika, pneumatika, elektrika a hydraulika, a to již v praktickém propojení se zařízeními používanými v jihlavském závodě. Sníží se tedy počet prostojů ve výrobě a odstávek, a tím se zvýší produktivita. Dalším důležitým cílem je proškolení specialistů údržby, kteří musí být v rámci zachování konkurenceschopnosti proškoleni na specifické ovládací panely a řídicí systémy používané v konkrétní výrobě konkrétního výrobku. Případné závady budou schopni operativně řešit a nebude docházet ke ztrátám způsobeným zastavením výroby na příslušných strojích. Navíc budou schopni své znalosti předávat dalším pracovníkům a stanou se tak nositeli know-how v jihlavském závodě.
Projekt nemá partnery.
Realizace projektu začala 1.11.2013. Konaly se koordinační schůzky realizačního týmu, schůzky koordinátora vzdělávání s lektory, oddělením údržby. Proběhla komunikace s dodavatelem školení pro specialisty údržby ohledně obsahu a cenové nabídky. Proběhla první školení, na kterých byli účastníci seznámeni s projektem.
- 312 podpořených osob - 265 úspěšných absolventů - 0,78 hod školení na zaměstnance a měsíc
Projekt se nezakládá na mezinárodní spolupráci.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Seřizovači Specialisti údržby