Účelem projektu je doplnit stávající systém rezidentních a ambulantních služeb následné péče Magdaléna o aktivity cíleně zaměřené na poskytnutí komplexní podpory sociálně nejhůře postavených klientů s anamnézou závislosti na NL při začleňování se a udržení se na TP.
Cílová skupina tohoto projektu je specifická svou nejobtížnější sociální situací s kombinovanými a kumulovanými handicapy. Cílová skupina bude do projektu vybírána ze stávajících klientů programů následné péče Magdaléna. Velikost CS bude min. 50 osob.
Hlavním cílem projektu je podpora integrace CS osob s anamnézou závislosti na návykových látkách po resocializaci na trh práce. Cíle bude dosaženo prostřednictvím kombinace všech KA nejpozději do konce realizace projektu. V rámci projektu budeme realizovat 5 KA. Jednotlivé KA na sebe navazují, vzájemně se doplňují a mohou se i překrývat:
1. Pracovní diagnostika
2. Odborné sociální poradenství
3. Rekvalifikace
4. Zprostředkování zaměstnání
5. Projektové a procesní řízení
V důsledku komplexu projektových aktivit zejména pracovní diagnostiky a zprostředkování - klienti CS naleznou zaměstnání odpovídající svým možnostem a udrží se v něm min. po dobu tří měsíců (min. 80 % CS, tj. 40 klientů)
Drogy a závislost na nich je celospolečenské téma a očekávané pozitivní dopady tohoto projektu budou mít vliv nejen na klienta ale také na rodinu i širokou veřejnost. Ekonomické výstupy úspěšné reintegrace klientů mnohonásobně vracejí celospolečenské náklady s léčbou spojené. Vzhledem k tomu, že závěrečná fáze integrace klienta do společnosti je spojena s vysokým rizikem relapsu a zmaření předchozího úsilí a vložených prostředků je tento projekt klíčový. Vědecké poznatky dokládají, že závislosti lze řešit pouze komplexními, dlouhodobými, promyšlenými a strukturovanými programy, které na sebe navzájem navazují a které se doplňují. V tomto duchu je připraven předkládaný projekt.